Ile zarabia się w KFC?

Ile zarabia się w KFC?

Młodzi ludzie coraz szybciej pragną się ustatkować i żyć na własny rachunek. Czasami jednak pogodzenie studiów z pracą stanowi niemały problem. Utrudnieniem jest na pewno czas – nie można być w dwóch miejscach jednocześnie, a praca na pełen etat często pokrywa się godzinowo z zajęciami na uczelni. Z drugiej strony większość firm chce zatrudnić osobę, która już skończyła studia i posiada odpowiednie kwalifikacje. Jak zatem zarobić, by nie rezygnować z nauki? Dobrym rozwiązaniem może być praca w KFC – KFC zarobki na rozsądnym poziomie i elastyczny grafik mogą rozwiązać problem.

O pracę w KFC mogą starać się osoby pełnoletnie

Jeśli chcesz podjąć pracę, najlepiej będzie, jeśli udasz się osobiście do konkretnej placówki i umówisz się na spotkanie. W dniu rozmowy kwalifikacyjnej miej przy sobie CV, ale pamiętaj także, że jak w każdej branży bardzo istotne jest pierwsze wrażenie. To od niego w dużej mierze zależy pozytywny wynik rozmowy o pracę. 

Praca w KFC jest bardzo różnorodna – zaczynając od obsługi kasy fiskalnej, przez obsługę klienta, na przygotowywaniu potraw w kuchni kończąc. Każde stanowisko wymaga innego podejścia i umiejętności oraz generuje inne zarobki. Dokładny podział stanowisk wygląda następująco:

  • członek załogi;
  • młodszy instruktor;
  • młodszy kierownik zmiany;
  • kierownik zmiany;
  • asystent kierownika;
  • kierownik restauracji;
  • kierownik regionalny;
  • kierownik dystryktu;
  • brand president.

Gdy już uda ci się otrzymać pracę w KFC zapewne rozpoczniesz ją od podstaw jako członek załogi

Na początku czeka cię szkolenie BHP oraz poznanie ogólnych zasad panujących w restauracji. Kolejnym krokiem będzie szkolenie dotyczące obsługi klienta i ogólnie rzecz biorąc – pracy na otrzymanym przez ciebie stanowisku. Nie obawiaj się drobnych potknięć. Pierwsze kroki będziesz stawiać pod okiem opiekuna, który w razie potrzeby pomoże i skoryguje ewentualne błędy. Otrzymasz także pomoc w postaci materiałów, z których dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas pracy. Co ważne, na podstawie tych samych materiałów w późniejszym czasie odbywają się testy, a ich wysoki wynik może zapewnić Ci wyższe zarobki, a nawet awans! Skup się więc na obowiązkach i poznaniu standardów KFC od samego początku.

KFC zarobki, a warunki zatrudnienia

Dla wielu dobrą wiadomością będzie, że KFC z reguły zatrudnia na umowę o pracę, umowy zlecenie występują w małej ilości przypadków. Jeśli wystąpi konieczność pracy na nocnej zmianie, możemy liczyć na wyższą stawkę godzinową. Poza tym, przy pracy powyżej 6 godzin, przysługuje nam także 20-minutowa przerwa, którą możemy przeznaczyć na dowolny cel, na przykład spożycie posiłku. 

Należy zwrócić uwagę, że jest to praca wymagająca stania na nogach przez dłuższy czas, a także niemal ciągłej aktywności i utrzymywania skupienia, aby efektywnie obsłużyć klientów i nie popełniać błędów. Nie jest to więc wbrew pozorom zajęcie zupełnie łatwe i przyjemne. Za to nie będziemy mogli z pewnością narzekać na nudę czy monotonię, bo możemy być pewni, że cały czas będzie się coś działo.

KFC zarobki

Skoro mowa o zarobkach, warto przybliżyć ten temat. Każdy, kto planuje rozpoczęcie pracy w KFC, zarobki traktuje jako priorytet – elastyczne godziny pracy to przyjemny gratis i udogodnienie. Na początku swojej kariery możesz liczyć na stawkę 10,5 zł na godzinę brutto. Pamiętaj jednak, że KFC daje Ci możliwość szybkiego awansu, zatem zarobki szybko mogą stać się wyższe. Dla porównania – instruktor zarabia ok. 2 000 zł netto, zastępca kierownika może liczyć już na zarobki 3 500 zł netto, a kierownik restauracji otrzymuje nawet 5 000 zł! Ponadto jako pracownik KFC możesz za symboliczną złotówkę spożyć w godzinach pracy wybrany posiłek, a także otrzymasz kartę rabatową z 25% zniżką na posiłki we wszystkich restauracjach KFC. Nie zapominajmy o premiach! Dużym plusem jest również organizowanie i opłacanie przez firmę ciekawych szkoleń, z których możesz korzystać w ramach podnoszenia kwalifikacji.

Praca w KFC – opinie

Tradycyjnie ile jest osób, tyle opinii. Tak więc spotkać się można z zarówno kompletnie negatywnymi, jak i mocno pozytywnymi opiniami dotyczących pracy w sieci KFC. Z pewnością dużo zależy od lokacji. Różnić się może oczekiwaniami kierownika i atmosferą KFC w jednej miejscowości od tego w drugiej. Nie da się zaprzeczyć, że praca w restauracji typu fast food wiąże się z dużym pośpiechem i pracą pod presją czasu, jest to jednak typowe dla branży gastronomicznej. Problemem dla niektórych może okazać się również konieczność obsługiwania trudnych klientów, którzy często zdarzają się w tego typu przybytkach. Z drugiej strony umiejętności, które to wykształca, mogą przydać się w wielu zawodach, więc można uznać to za inwestycję na przyszłość. Jeśli zna się osobę pracującą w tym konkretnym KFC, które nas interesuje, najlepiej zasięgnąć opinii właśnie u niej.

Czy warto pracować w KFC?

Osobom, które nie mają dużego doświadczenia i nie zakończyły jeszcze procesu kształcenia wyższego, może być ciężko odnaleźć się na rynku pracy. KFC jest z pewnością ciekawą opcją do rozważenia, ale dużo zależy od indywidualnych warunków. Może być dla każdego dużym plusem elastyczny grafik, który pozwoli pogodzić pracę z nauką. Z pewnością oferta KFC jest gratką dla osób ambitnych, które lubią widzieć jasną ścieżkę awansu i czuć, że ich zaangażowanie i wysiłek będą nagrodzone. Chociaż zaczynać trzeba od przysłowiowego zera, nic nie stoi na przeszkodzie, aby osiągnąć sukces. Nie jest to tylko wbrew obiegowej opinii praca dla studentów – każdy może się jej podjąć, jeśli uważa, że będzie dla niego odpowiednia. W KFC zarobki podstawowe nie są może imponujące, ale na pozycjach z podobnymi wymaganiami (a więc prawie żadnymi) spodziewać się można co najwyżej podobnych albo gorszych.

Jakie są plusy i minusy pracy w KFC?

KFC to renomowana sieć fast foodów, która posiada ponad 20 000 restauracji w ponad 130 krajach. 

Zalety pracy w KFC to przede wszystkim:: 

– bezpłatne posiłki podczas zmiany;

– możliwość pracy w elastycznych godzinach;

– duża różnorodność prac;

– konkurencyjna płaca.

 

Wady pracy w KFC to m.in.: 

– brak możliwości zmiany lokalizacji pracy, chyba że dana placówka się rozszerza;

– stojący tryb pracy;

– możliwość spotkania “nieprzyjemnych” klientów.

 

Najlepszym powodem do pracy w KFC jest to, że nie jest to typowa restauracja typu fast food. Oferuje więcej środowiska zorientowanego na rodzinę i zapewnia korzyści, takie jak pomoc w nauce.

Co klienci sądzą o pracownikach w sieciach fast-food?

Sieci fast foodów to jedna z najpopularniejszych branż na świecie. Zapewniają szybką obsługę i mają wielu klientów. Ale czy naprawdę warto pracować dla tych sieci?

Klienci nie są zbyt zadowoleni z pracowników sieci fast-food. Uważają, że są niegrzeczni i ich nie słuchają. Jednak niektórzy klienci uważają, że są pomocni i przyjaźni. To naprawdę zależy od tego, z kim rozmawiasz!

Dlaczego powinieneś rozważyć pracę w KFC i dlaczego prawdopodobnie zarobisz więcej pieniędzy, niż myślisz?

Restauracje typu fast food stały się dla większości ludzi nową normą. Jednym z powodów tego są konkurencyjne ceny. Jednak nie chodzi tylko o cenę, ale także o jakość i wygodę tych sieci spożywczych. KFC jest jednym z przykładów restauracji typu fast food, która istnieje od dziesięcioleci i zapisała się w historii jako jedna z najbardziej znanych marek w tej branży.

Mając ponad 20 000 lokalizacji w 100 krajach, KFC jest w stanie zapewnić swoim klientom szeroką gamę jedzenia do wyboru. Obejmuje to zarówno opcje z kurczakiem, jak i bez kurczaka, takie jak sałatki, wrapy i kanapki. W swoim menu oferują również produkty śniadaniowe, takie jak herbatniki i sos lub kanapkę z omletem i wiele, wiele innych.

Praca w KFC oferuje KFC zarobki na różnym poziomie. To od Ciebie w dużej mierze zależy, ile będziesz zarabiać. Nie tylko studenci mogą wiele zyskać, podejmując się pracy w KFC. Elastyczne godziny pracy są idealnym rozwiązaniem także dla tych, którzy z powodu innych obowiązków nie mogą pozwolić sobie na pracę w pełnym wymiarze godzin, bądź mogą pracować tylko o określonej porze. Każdy może znaleźć tu pracę dostosowaną do swoich potrzeb. Warto spróbować, prawda?