Implanty zębów na NFZ – czy implanty są refundowane?

Implanty zębów na NFZ – czy implanty są refundowane?

Implantologia to jedna z najlepszych metod na uzupełnienie braków w uzębieniu. Braki te mogą wynikać z naszych zaniedbań, jak i przebytych chorób. Nierzadko są skutkiem doznanych urazów oraz wypadków losowych. Implanty stomatologiczne czasem są jedyną szansą na piękny uśmiech. Właśnie z tego względu zabieg implantologii zyskuje coraz większa popularność.

Implanty zębów – czym są?

Implant to niewielka, najczęściej tytanowa śruba, która zastępuje korzeń zęba. Zostaje wszczepiona w kość szczęki, a następnie montowana jest na niej korona imitująca ząb. Najczęściej spotykamy korony porcelanowe oraz ceramiczne. Poza implantami tytanowymi, dużą popularnością cieszą się implanty cyrkonowe. Ich tekstura oraz kolor są zbliżone do naturalnego wyglądu zębów. Co więcej, wykazują wysoką zgodność biologiczną z naturalną tkanką zębów oraz są odporne na działanie czynników zewnętrznych.

Implant zęba – ile kosztuje zabieg wstawienia implantów?

Założenie implantu nie należy do najtańszych zabiegów stomatologicznych. Decydując się na jego założenie musimy pamiętać, iż jest to inwestycja na wiele lat, dlatego powinniśmy brać pod uwagę jakość świadczonych usług oraz materiał, z którego zrobiony jest implant. Ceny implantów wahają się od 1800 zł do 4000 zł za pojedynczą śrubę. Do tego nierzadko należy doliczyć koszt śruby gojącej, prześwietleń, konsultacji implantologicznych czy sam zabieg wszczepienia implantu.

Implanty zębów na NFZ – czy implanty są refundowane?

Implanty zębów nie podlegają refundacji Narodowego Funduszu Zdrowia. Implanty NFZ nie znajdują się w wykazie gwarantowanych świadczeń zdrowotnych. Istnieją jednak specjalne okoliczności, w wypadku których można wystąpić o pokrycie kosztów leczenia. W grupie osób, które mogą wystąpić wnioskiem o takie leczenie znajdują się osoby, które utraciły część uzębienia na skutek wypadku. W takiej sytuacji należy złożyć podanie do Dyrektora Wojewódzkiego Oddziału NFZ z poświadczeniem oraz stosowną dokumentacją potwierdzającą okoliczności wypadku. Dodatkowych informacji dotyczących implanty na NFZ mogą udzielić pracownicy Rzecznika Praw Pacjenta.

Z racji tego, iż implanty zębów NFZ nie podlegają refundacji, warto skierować się do doświadczonego specjalisty w tej dziedzinie i skorzystać z jego usług. Cena implantów zębowych maleje, gdyż wzrasta popyt na tę usługę. Śnieżnobiały uśmiech stanowi nasza wizytówkę. Z tego względu każdy z nas powinien zwrócić szczególną jeśli chodzi o higienę jamy ustnej. W przeciwnym wypadku konieczne stanie się ulokowanie znacznej ilości gotówki z implanty zębów.

W przygotowaniu artykuły pomógł portal: https://redtips.pl/