I Ty możesz nauczyć się żonglowania

I Ty możesz nauczyć się żonglowania

Tradycja nakazuje bym pisał tutaj na temat wszystkiego ważniejszego czego się nauczyłem w swoim życiu. No prawie. To wszystko jeszcze przechodzi selekcję, bo jak wiedzą Ci którzy zapisani są na listę mailingową, nie o wszystkim piszę na blogu. Dlatego pewnego słonecznego dnia zadałem sobie pytanie. Czy czytelnicy chcieliby się nauczyć synchronizować swoje półkule mózgowe? I myślę sobie „pewnie” (tak przynajmniej ja bym odpowiedział na ich miejscu). W związku z tym popełniłem wpis o żonglowaniu.

Żonglowanie to jedna z tych rzeczy, których chciałem i których udało mi się nauczyć w swoim życiu. Okazuje się, że jeśli ma się wystarczającą motywację oraz jeden silny powód dla którego chce się coś zrobić, można to zrobić bez problemu. I tak było w tym przypadku, widząc jak inni z łatwością obracają piłeczki w swoich dłoniach, też chciałem tak umieć. Po pewnym czasie okazało się że żonglowanie ma bardzo wiele zalet. Jakich?

Zanim nauczysz się jak żonglować, przedstawię Ci parę zalet, atutów, które dostaniesz wyrabiając sobie taką umiejętność.

Zalety żonglowania

Zalet i powodów do tego żeby nauczyć się jak żonglować jest multum. Z pewnością nie będę miał tutaj miejsca przedstawić Ci ich wszystkich, dlatego przedstawię tylko te najważniejsze.

Warto wspomnieć, że podczas eksperymentów, w ciągu sześciu tygodni badań, zaobserwowano 5% wzrost białej masy w mózgu w rejonie bruzdy śródciemieniowej. Jakby tego było mało, okazało się, że nauka żonglowania automatycznie powiększa Twój mózg.

Dodatkowo jak już wcześniej pisałem żonglowanie synchronizuje półkule mózgowe. Planując ułożenie rąk. Wizualizując położenie piłeczki, koordynując pracę i balansowanie ciała, to wszystko sprawia że jednocześnie angażujesz wiele ośrodków w mózgu, tworząc nowe połączenia które będą wzmacniać twoją zdolność umysłową.

Co więcej kuglarstwo wzmacnia oraz zwiększa twoją inteligencję kinestetyczną, ruchową. Jeśli chcesz popracować nad swoim poczuciem rytmu, bardzo polecam tego typu rozrywkę.

Ponadto żonglowanie to doskonała opcja jeśli znasz NLP, wtedy będziesz mógł sobie zakotwiczyć stan (uptime, alfa) w który będziesz zawsze i automatycznie wchodził za każdym razem gdy pomyślisz jak podrzucałeś piłeczki. W moim przypadku, to właśnie to dlatego wybrałem żonglowanie. Nauka jest bardzo prosta.

Jak żonglować

Chcesz wiedzieć jak nauczysz się żonglować? W bardzo prosty sposób. Skorzystasz ze sposobu z którego korzystałem ja i z którego korzystał mój znajomy. Ja się uczyłem żonglować korzystając z instrukcji umieszczonej na tej stronie. Tobie ją też z całego serca polecam. Pozwoliła mi ona spostrzec błędy, które popełniałem na początku i nauczyć się w bardzo przystępnym czasie (nie więcej niż 3 godziny treningu). Jak sięgam pamięciom w tył, prawdą, jest że w momencie kiedy nauczyłem się żonglowania, zapamiętałem tą umiejętność tak jak zapamiętuje się jeżdżenie na rowerze.

Zatem żongluj, i nie tylko piłeczkami.