Jak zorganizować ślub cywilny?

Jak zorganizować ślub cywilny?

Ślub cywilny nie sprowadza nas do ponurej salki w Urzędzie Stanu Cywilnego. Miejsce ślubu powinno zapewniać zachowanie powagi ceremonii a oprócz tego ochrony wszystkich zaproszonych przez nas gości. Adekwatny dokument trzeba złożyć u głównego kierownika Urzędu Stanu Cywilnego oraz dodatkowo opłacić obowiązkowo opłatę w wysokości tysiąca pln. Teraz można pobrać się w pięknym parku, bądź wiekowym zamku. Wraz z nowymi perspektywami na najbliższy czas pojawiają się nowe oferty dla przyszłych małżonków.Planowanie ślubu na żaglowcu, na cudownej plaży, w kopalni soli w Wieliczce.

Suknie na cywilny wcale nie muszą być skromniejsze niż te suknie, które ubierają kobiety na ślub w kościele. Sporo narzeczonych zaczyna poszukiwania perfekcyjnej sukni już po zaręczynach. Planując ślub jak ze snu będziemy mogli pokusić się o suknię prosto z bajki. Wziąć ślub w kreacji białej, lub zaszaleć z kolorami. Latem zdecydować się na lekką suknię a także kwiatki wplecione we włosy zamiast klasycznego welonu. Idealna kreacja ślubna musi zaakcentować wygląd, styl i cechy charakteru przyszłej żony. Istotne, ażeby pasowała także do rodzaju celebracji, miejsca, w jakim ono będzie miało miejsce a także pory roku.

Granice stawia nam jedynie nasza wyobraźnia i koncepcja, jak mamy zamiar wyglądać w tym dniu. Ślub cywilny daje nam nieco więcej swobody niż uroczystość kościelna. Nasza kreacja może przykładowo być nieco krótsza, asymetryczna bądź odkrywająca ramiona. Należy zwrócić uwagę na to, że w momencie gdy zamówimy sobie kreację u projektanta będziemy mogli czekać na nią kilka miesięcy. Sukienka która szyta jest na miarę z pewnością wymaga paru odwiedzin u szwaczki, tak ażeby była dostosowana idealnie. Jeżeli nie boimy się wydatków na ceremonię, należy pomyśleć o przyjęciu plannera ślubnego. Z jego doświadczeniem przekształcicie własne marzenia w rzeczywiste wesele. Jaki prezent na cywilny mają dać zaproszeni goście? Tutaj też nie ma w ogóle różnic, uroczystość ślubu cywilnego czy w kościele.

Warto tutaj uwzględnić wszelkie koncepcje Państwa Młodych, jeśli takie w ogóle mają. Zazwyczaj praktykuje się, że przyszli nowożeńcy proszą zaproszonych gości o nie dawanie bukietów na uroczystość zaślubin, a danie ofiar na jakąś organizację charytatywną, lub schronisko dla bezdomnych zwierząt. Wybór właściwego podarunku ślubnego dla młodej pary to dla zaproszonych gości przeważnie trudne zadanie. Nikt nie chciałby obdarować Pary Młodej trzecim zestawem talerzy. Przyjęło się już, że upominek z okazji ślubu składa się z koperty z pieniędzmi a także niewielkiego podarku. Dla zaproszonych stało się to bardzo dużym uproszczeniem.

Co do kwoty, jaką wypadałoby wręczyć, nie ma tu podanej kwoty. W wspaniałym tonie jest suma pokrywająca tzw. koszt naszego miejsca w restauracji, a zatem ok. dwieście\trzysta pln. Zaproszenia na ślub muszą zostać wręczone minimum trzy miesiące przed ślubem, by zaproszony mógł się przygotować do wydatków z tym powiązanych. Co z górną granicą wartości podarunku? Takiej raczej nie ma, wiadomo, że im bliższa rodzina tym większy upominek daje, bądź pomaga w opłaceniu kosztów ślubu oraz wesela.