Nie bój się porażki – to będzie nauka

Nie bój się porażki – to będzie nauka

Ludzie robią wszystko żeby jej nie doświadczyć , wolą nawet tkwić nieszczęśliwi w pracy której nie lubią niż podjąć się wyzwania które może ich uwolnić z tej pracy i dać im szczęście, ale nie robią tego ponieważ druga strona medalu może przynieść im porażkę a tego nie mogą znieść. 

Porażka na naszej drodze do sukcesu jest nieunikniona, dlatego nie warto się tym zamartwiać czy polegniemy ,czy gdzieś popełnimy błąd. Jeśli chcemy osiągnąć sukces musimy ponosisz porażki i wyciągać z nich lekcje , musimy przeprogramować nasz umysł na

„Porażka to tylko potknięcie na schodach, więc idziesz dalej„

Poniosłeś porażkę? I co z tego podnosisz się i idziesz dalej.

Jeżeli odniosłeś jedną porażkę to jesteś o tą jedną porażkę krok bliżej twojego celu ,jeden sposób został sprawdzony i nie działa więc następny czas sprawdzić.

To jak z dzwonieniem do klientów (cold call) , jeśli odpuścisz po pierwszym „Nie” to nigdzie nie dojdziesz, a zanim usłyszy „Tak” to doświadczysz Wielu „Nie”. Taki jest koszt sukcesu musisz nauczyć się radzić sobie z tym, jeśli poniesiesz porażkę nie poddawaj się tylko powiedz „dziękuję za pouczającą lekcję , następna próba” działaj jak z automatu ,

Potknąłeś się ?

– Co z tego , idziesz dalej, następny sposób, następny biznes. Po prostu próbuj dalej

Nie można się poddawać po pierwszej porażce, zatrzymaj się na chwilę zadaj sobie pytanie „Co zrobiłem źle?„. Znajdź odpowiedź, może w książkach lub zadaj pytanie komuś kto osiąga ogromne sukcesy  – „Gdzie popełniłem błąd?” ludzie sukcesu chętnie pomagają innym. Znajdź odpowiedz w książkach ludzi sukcesu, jednym z nich jest „Brian Tracy” lub „Frank Bettger” opisują bardzo dokładnie drogę związaną z porażkami, to ludzie którzy na swojej drodze popełnili masę błędów , ponieśli wiele klęsk, a i tak doszli do swojego zamierzonego celu, ponieważ każda porażka przybliżała ich ku Sukcesowi.

Jest taki przysłowie

„Gdy nabierzesz rozpędu w kierunku sukcesu, Sukces również przybliża się w twoją stronę z taką samą prędkością co ty„

Jeśli więc będziesz wytrwały w swoim celu , to dzień w którym odniesiesz wymarzony cel przyjdzie szybciej niż ci się to wydaję.

Thomas Edison przy swojej pracy nad wynalezieniem żarówki poniósł ponad 5 000 porażek zanim wynalazł żarówkę, wszyscy mu mówili ze jest głupcem brnąć w swoje po wielu porażkach , wszyscy go krytykowali a to on dokonał czegoś rewolucyjnego. Gdy ponosił porażkę po prostu ponawiał swoją próbę, jest wiele dróg na szczyt, więc trzeba sprawdzić które prowadzą na szczyt a które to ślepe uliczki. Droga na szczyt będzie zawsze najdłuższa a ślepe uliczki bardzo szybko się kończą.

Więc im wcześniej poniesiesz porażkę tym mniej czasu zmarnujesz na znalezienie tej właściwej. Jeśli poniesiesz klęske już na starcie swojego Biznesu, ŚWIETNIE ! Lepiej być nie mogło !? mniej czasu zmarnujesz aby znaleźć inną drogę. Stań się wyjątkowy , im bardziej ludzie cię wytykają tym Lepiej dla ciebie ponieważ wiesz że robisz To Czego oni nie odważą się zrobić. Twój upór nie może się równać z innymi, Nawet jeśli odniesiesz 5000 porażek , to nie przestawaj próbować bo następna próba może ci przynieść niewyobrażalny sukces.

Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego (My) ludzie boimy się tak panicznie porażek ?

przecież gdy się rodzimy nie boimy się niczego jako dzieci, gdy próbujemy chodzić mimo że się przewracaliśmy to zaraz znowu podnosiliśmy się i BACH znowu na ziemi i tak dopóki nie opanowaliśmy równowagi.

W biznesie jest tak samo, każde podniesienie się z ziemi oraz każde bach uczy nas czegoś nowego, Co zrobiliśmy źle, i za każdym razem coś zmieniamy i próbujemy w trochę inny sposób. Więc dlaczego tak panicznie boimy się porażki skoro jako mali dzieci nawet nie wiedzieliśmy co to jest.

Od małego jesteśmy programowani, już jako małe dzieci, gdy rodzice nam zabraniają pewnym rzeczy, my jesteśmy ciekawi świata i wszystkiego próbujemy i dotykamy a rodzice nam mówią „Nie , tego nie wolno, To jest złe„, już wtedy zaczyna się proces programowania, ale największe skutki Dla nas, największą porażką dla nas jest programowanie szkolne, spędzamy w szkole ponad 12 lat albo więcej tylko po to żeby zaprogramować swój umysł na Porażkę, zastanówcie się. W szkole narzucają nam Opinię tych którzy stworzyli cały system, nie można mieć własnego zdania, jeśli się będziesz kłócił z nauczycielem to po prostu wstawi ci jedynkę, albo nie przepuści cię do następnej klasy . W szkole nie wymieniasz się poglądami, w szkole wymiana poglądów jest akceptowana dopóki zgadza się z programem nauczania jeśli coś jest nie na temat od razu jest negujące. Spróbujcie w szkole komukolwiek powiedzieć że w przyszłości „Będę bogaty” To będzie mój zawód , milioner, będę milionerem, Nikt tego nie akceptuje, nikt nie akceptuje w szkole naszej wizji:

„Ale jak to Bogaty ? To nie zawód, możesz być elektrykiem, informatykiem, bankierem, kierowcą, ale nie możesz być bogaty to jest niedorzeczne !„

Tak w szkole nas programują właśnie, nie przyjmują nawet do wiadomości że ty pojedyńcza jednostka możesz osiągnąć sukces, i stać się niezależny finansowo, ponieważ ty masz pracować dla systemu, dla państwa masz wykonywać jakąś usługę dzięki czemu państwo będzie miało pieniądze. To jest programowanie szkolne właśnie.

Możesz zrobić eksperyment jeśli się nadal uczysz , powiedz swoim kolegą wszystkim w klasie lub jak będzie temat zawodów w szkole powiedz:

„Ja będę milionerem , będę najlepiej zarabiającym inwestorem ! „

Zobaczysz reakcje podopiecznych oraz nauczycieli , zobaczysz jak oni się bulwersują że sprzeciwiasz się systemowi.

Prawdopodobnie twoi koledzy zaczną cię wytykać i obgadywać że nie masz nie realne myślenie,zaczną się wyzwiska zapewne.

Stań się chackerem własnego umysłu, w szkole wgrywają ci oprogramowanie do życia, a ty możesz stać się chackerem i je zmienić , możesz zmienić zastosowanie swojego oprogramowania, tak że nie ktoś będzie WYKORZYSTYWAŁ CIEBIE , ale Ty będziesz działał SAM DLA SIEBIE, to ty będziesz sam myślał i decydował o swoim życiu, nikt ci nie podyktuje ile będziesz zarabiał, sam sobie podyktuj ” będę zarabiał X $/zł”

Np. „Za 10 lat moje miesięczne zarobki wyniosą 500 tysięcy dolarów lub funtów lub będę zarabiał 2,5 mln zł rocznie, tyle mi potrzeba abym był zadowolony z życia„

Mierz wysoko, ponieważ twój potencjał jest nie ograniczony gdy postawisz sobie zbyt mały cel ,wpadniesz w zastój, jak również w każdym roku aktualizuj swój cel zmniejszaj lub zwiększaj odpowiednio do twojej wiedzy/zaangażowania. Jeśli nie posuwasz się wystarczająco szybko możliwe że twoja wizja cię przeraża zmniejsz kwotę lub zwiększ wysiłki, pochłaniaj większe ilości informacji, wiedzy potrzebnej do osiągnięcia tego celu lub, zmniejsz trochę twoje oczekiwania, tak żeby twój umysł się nie zblokował a gdy już osiągniesz chociaż 50% z tego co sobie założyłeś zwiększ swój cel.

„Udało mi się osiągnąć już 50% a jeszcze tyle życia mam przed sobą,mogę więc postanowić sobie 2 razy więcej jako mój następny cel„ Aktualizuj na bieżąco swoje Cele , modyfikuj, i pamiętaj aby pozyskiwać odpowiednią wiedzę w swojej dziedzinie, ucz się od najlepszych, znajdź wzór, lub liderów w twojej dziedzinie i staraj się robić to co oni robili zanim osiągnęli sukces jak wyglądała ich droga do sukcesu zapytaj jeśli masz możliwość, lub kup ich książkę, i kopiuj ich ruchy.

Nie załamuj się tylko działaj , zrób pierwszy krok który pokieruję cię do twojego głównego celu, od pierwszego posunięcia się zaczyna cała przygoda.