Jak przebiega proces łączenia się z mocą intencji?

Jak przebiega proces łączenia się z mocą intencji?

Jutro zaczynamy 7 dniowe wyzwanie: Obudź swój duchowy i osobisty potencjał! Codziennie będziemy ćwiczyć jedną wewnętrzną Moc dzięki której ten potencjał będzie miał możliwość rozkwitu.

By zrobić to skutecznie, ważnym jest, by patrzeć na to wyzwanie jak na proces, który z każdym krokiem będzie otwierał przed nami kolejne Oblicza Mocy Intencji. Jego celem jest zrywanie identyfikacji z ego i łączenie się ze swoją prawdziwą jaźnią (duszą, duchem).

Proces ten składa się z 4 kroków:

1. Dyscyplina

Każda umiejętność, niezależnie czy fizyczna czy mentalna, potrzebuje czasu i wytrwałości, by ją opanować. Podobnie jest z budzeniem wewnętrznej Mocy. Jeśli przez większość życia najczęściej kierowaliśmy się złością zamiast życzliwością, pożądaniem zamiast dobrocią, krytykanctwem zamiast docenianiem itd., to potrzebna będzie dyscyplina, by zmienić nawyki – ponieważ wewnętrzna Moc, to tylko (i aż) wybór. Jej się nie zdobywa ponieważ cały czas jest w Tobie. Masz jednak wolną wolę i możesz wybrać swojego przewodnika – ego (egoizm, apatia, złość, duma, lęk, pożądanie) lub Moc swojej duszy (odwaga, piękno, wdzięczność, miłość, akceptacja itp.). Wybierasz w każdej chwili, każdą swoją myślą, każdym uczuciem, słowem i czynem. Nie możesz nie wybierać. Wolna wola oznacza jedynie, że możesz wybrać czyjego wewnętrznego głosu chcesz słuchać.

DECYZJA: Zdecyduj, że przez najbliższy tydzień będziesz uczył się słuchać Głosu Duszy zamiast ego niezależnie od sytuacji. Postanów poświęcić jedynie 5 minut rano na przypomnienie sobie o tym i myślenie o Mocy, którą będziesz ćwiczył. Postanów pamiętać, by w ciągu dnia starać się ćwiczyć i wybierać tę Moc w każdej chwili. I postanów poświęcić 5 minut przed snem, by odpowiedzieć sobie na pytanie: W jakich sytuacjach udało mi się ją zastosować, a w jakich następnym razem możesz zrobić to lepiej?

2. Łagodność

Pamiętaj, że dyscyplina i nawyk potrzebuje czasu i że nie od razu będziesz zawsze pamiętać o nowych postawach. W rzeczywistości będziesz o nich zapominał bardzo często. Ego będzie robiło wszystko, by bronić swojej interpretacji sytuacji, swoich przekonań i emocji. Jeśli spostrzeżesz, że zamiast odwagi wybrałeś lęk lub lenistwo, a zamiast wdzięczności marudzenie, to nie czuj się z tego powodu winny. Bądź dla siebie łagodny. Poczucie winy, to kolejna wygrana ego, a my staramy się dotrzeć do Mocy dalekiej od jego słabości. Gdy zdasz sobie sprawę, że zapomniałeś ćwiczyć Moc danego dnia, lub, że nawykowo, spontanicznie i emocjonalnie zareagowałeś wybierając słabości ego, to po prostu to zauważ i zdecyduj raz jeszcze. Ponownie świadomie zdecyduj, by pamiętać następnym razem wybrać inaczej.

3. Mądrość

Nauka każdej nowej umiejętności wymaga teorii i jej zastosowania. Jej zastosowanie przynosi osobiste doświadczenie. Gdy doświadczenie zostanie okraszone refleksją i wnioskami, rodzi się mądrość. Mądrość jest potrzebna, by nie dawać się zwodzić i manipulować – w naszym wypadku ego, i by utwierdzić się, że idziemy odpowiednią drogą. Bez niej możemy być jedynie teoretykami, albo łapaczami doświadczeń bez wyciągania z nich wniosków, albo możemy pogrążyć się w refleksjach nie znając podstaw teorii i błądzić bez końca. Mądrość jest efektem współpracy wszystkich elementów. I tak też powinieneś uczyć się 7 Mocy Intencji:

I. Zdobądź podstawową teorię o każdej Mocy. Będę krótko o nich pisał każdego dnia.

II. Zastosowanie. Pomyśl w jakich sytuacjach i jakich kontekstach możesz ją zastosować. Możesz codziennie rano zrobić sobie krótką wizualizację. Wyobraź sobie, co prawdopodobnie może wydarzyć się tego dnia, np. powtarzalna rozmowa z szefem, obiad w tym samym miejscu, oglądanie wieczorem tv itd jednak tym razem z innym nastawieniem i postawą – tą ćwiczoną danego dnia. W wyobraźni zobacz jak zachowujesz się gdy ją wybierasz, odczuj jak zmienia to twoje myśli, emocje i zachowania. I wyobraź sobie jakie mogłoby to przynieść korzyści.

III. Doświadczenie. Ćwicz w rzeczywistości wybraną postawę i jej doświadcz tak, by stała się dla Ciebie faktem, a nie tylko ideą. Obserwuj się uważnie. Zobacz jak wpływa na otoczenie.

IV. Refleksja. Wieczorem poświęć 5 minut na wyciągnięcie wniosków z doświadczeń. Zapytaj siebie co poszło dobrze, a co mogłeś zrobić lepiej? Na ile łatwe lub trudne było stosowanie nowej postawy? Kiedy o niej pamiętałeś, a kiedy zapominałeś? Co możesz zrobić by następnym razem częściej o niej pamiętać? Jak zmieniły się twoje uczucia w stosunku do poprzednich dni? Jak zmieniło się i czy zmieniło się Twoje postrzeganie, energia, jakieś przekonanie? Zadaj sobie te pytania i inne, które pomogą w refleksji i wyciągnięciu wniosków.

V. Powtórz cykl

4. Odpuść

Gdy dzięki poprzednim krokom wyrobisz nowy nawyk, nową postawę opartą na wewnętrznej Mocy Intencji, to należy ją odpuścić. Nie porzucić ale odpuścić kontrolę nad nią i pozwolić, by sama Cię prowadziła. W tym tkwi jej największa siła, która, by mogła się w pełni przejawić potrzebuje pełnego poddania jej. Wtedy pojawia się tzw. flow – życie samo zaczyna się wydarzać, słowa jakby same wydobywają się z ust, zadania wykonywane są jakby samoczynnie, pojawia się naturalna motywacja, spokój i wewnętrzna pewność. Jesteś całkowicie połączony z Wewnętrzną Mocą Intencji, Duszy, Jaźni i Ducha. Jesteś wolny. Przestajesz być odważny – jesteś odwagą. Przestajesz być dobry – jesteś dobrocią. Przestajesz dostrzegać piękno – jesteś nim i widzisz je wszędzie choćby ukryte. Przestajesz być wdzięczny za to i tamto – jesteś wdzięcznością samego życia. Przestajesz przebaczać – jesteś wyrazem przebaczenia. Przestajesz kochać innych – jesteś Miłością.