Perfumy dobierz do … rodzaju skóry

Perfumy dobierz do … rodzaju skóry

Każdego dnia uwielbiamy otaczać się zapachami. Używamy perfum przed wyjściem do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi czy randkę z ukochanym. Zazwyczaj mamy w domu kilka flakonów, które przypadły nam do gustu i których używamy tak często, jak tylko to możliwe.

Nie raz pewnie zdarzyło się tak, że perfumy naszej koleżanki, mamy czy znajomej, które bardzo nam się spodobały, tracą przy bliższym poznaniu i krótkim stosowaniu. Zapach, który jeszcze niedawno skradł nasze serce, na naszej skórze pachnie kompletnie inaczej. Dzisiaj wyjaśniamy, dlaczego tak się dzieje.

Testując jakikolwiek zapach w perfumerii, musimy pamiętać o tym, by dokładnie oczyścić skórę w miejscu, w którym chcemy zaaplikować zapach. Resztki kosmetyków, szczególnie o intensywnym zapachu mogą przyczynić się do mylnej interpretacji aromatu perfum. Należy również wspomnieć o tym, że po dokładnym oczyszczeniu, skóra odzyskuje prawidłowe PH a to w przypadku wyboru pachnidła ma ogromne znaczenie. Na to, w jaki sposób dany zapach rozwija się na naszym ciele, wpływ posiada również stopień nawilżenia naszej skóry. Hormony i dieta czasami także przyczyniają się do tego, że perfumy inaczej na nas pachną. Najistotniejszą rolę w przypadku charakteru zapachu odgrywa jednak bez wątpienia rodzaj naszej skóry.

Osoby ze skórą suchą powinny sięgać po bardziej wyraziste i intensywne aromaty. Przesuszony naskórek może chłonąć olejki zapachowe zawarte w perfumach i tym samym obniżać ich trwałość. W takim wypadku pachnidła kwiatowe czy owocowe, które same w sobie zazwyczaj są delikatne i subtelne po krótkim czasie mogą być już niewyczuwalne. Warto również pamiętać o tym, by dbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Bezzapachowa wazelina sprawdzi się w tym wypadku doskonale.

Osoby ze skórą tłustą muszą uważać na ilość aplikowanych perfum – ich nadmiar może sprawić, że zapach stanie się przytłaczający i zbyt intensywny. W takim wypadku najlepiej zrezygnować z pachnideł ciężkich, orientalnych czy korzennych a wybrać raczej perfumy owocowe bądź kwiatowe.

Najmniej problemów z wyborem perfum będą miały osoby ze skórą normalną – w ich przypadku każdy zapach będzie spisywał się dobrze.