Od czego zacząć grę na trąbce?

Od czego zacząć grę na trąbce?

Więc chcesz grać na trąbce? Spokojnie! Dużo początkujących trębaczy było inspirowanych przez trębacza, którego usłyszeli. Być może był to gracz jazzu, który mógł grać tak wysoko, że pies schował się pod łóżkiem. A może to była słodka ballada która sprawia, że serce zaczęło bić nieco szybciej. To może były przerażające dźwięki symfonii Mahlera. W każdym bądź razie trąbka to wdzięczny instrument. Niezależnie od inspiracji, każdy z nowych graczy pragnie tego jak najszybciej się nauczyć, ale na tym polega problem. Zbyt często nowi gracze są tak podekscytowani, że zapominają, że trzeba po prostu nauczyć się grać poprawnie. Pierwsze dźwięki trąbki są trochę jak jęki noworodka – całkiem fajne, ale zwykle piękne tylko dla matki.

Podobnie tak jak nowy rodzic musi opiekować się dzieckiem, dbać o pielęgnowanie i zapewnić dobre wychowanie, aby pozwolić dziecku rozwijać się w dobrą osobę z dobrym charakterem, nowy trębacz jest odpowiedzialny za rozwój odpowiednich umiejętności i uczenie się aby grać na trąbce z charakterem.

Problem jest taki, że nowi gracze czasem nie wiedzą jak mogą nauczyć się grać na trąbce. Rzeczywiście, jest to możliwe, aby odkryć sposób, aby wydobyć dźwięk całkiem przypadkowo. Takie dźwięki są też dość łatwe do zapamiętania. Rezultatem jest trębacz, który uczy się grać proste utwory, które są wystarczająco dobre dla jego samego. Jednak ten gracz szybko osiąga pewne ograniczenia. Już nie zadowolony z jego tonu. Jego piosenki nie brzmią czysto. Jego zakres możliwości się nie poprawia. Nawet jego matka przestaje być zadowolona. Ograniczenia te wynikają z faktu, że nie uczą się prawidłowej techniki – a trąbka od samego początku powinna być roztropnie traktowana.

W rzeczywistości, istnieją szczególne i odpowiednie techniki wytwarzania sygnału, jest oddychanie, pozycja, ciśnienie fizyczna postawa, i praca palcami. Gdy te techniki zostały zignorowane na początku, ograniczenia nie będą minimalizowane. Jednak jeśli trąbka będzie poznawana w ten sposób ulepszenia pojawią się szybciej, a trębacz będzie grać bardziej muzycznie. Z drugiej strony, gracze rozwijają złe techniki, a takie doświadczenie prowadzi do frustracji i niepowodzeń, kiedyś w końcu musi odbyć się poprawianie tych złych nawyków.

Co więc zrobić? Niezależnie od wieku znalezienie prywatnego nauczyciela gry na trąbce jest dobrym posunięciem. Nacisk kładziemy na prywatnego. Tacy ogólni mogą pomóc z podstawowymi pojęciami, ale zazwyczaj nie mogą zapewnić indywidualnego podejścia potrzebnego do zapewnienia że każdy uczeń nauczy się naprawdę dobrej techniki. Dobry nauczyciel osobisty opisze każdy z właściwych sposobów jak grać na trąbce, w tym jak działa sama trąbka, kwestie palcowania, wsparcia oddechu, artykulacji i muzykalność.

Czy mogę sobie pozwolić na prywatne lekcje?

Prywatne lekcje to na ogół kilkadziesiąt złotych za pół godziny. Wysokość często nie zależy w równym stopniu od zdolności nauczyciela do nauczania, ale raczej jego / jej umiejętności, popularności w społeczności, i ego (trębacze mają wielkie ego – to normalna i dobra rzecz). Zapytaj o polecenia z działu muzycznego lokalnej szkoły lub uczelni.

Jeśli prywatne lekcje trąbki są poza twoim zasięgiem, można przejść na „wirtualne lekcje”. Tak, dzięki technologii, takie lekcje wideo to dobre, ekonomiczne rozwiązanie dla wielu nowych graczy. Opisują lepiej niż w książce, video lekcje mogą dostarczyć rzeczywiste pokazy technik grania na trąbce. Lekcja taka nauczy Cię nie tylko, co robić, ale też jak ocenić swoją własną technikę i monitorować swoje postępy, by trąbka była dobrze przez ciebie zrozumiana.

W ten sposób mogą być praktykowane nowe umiejętności, poza tym na to nie potrzebuje się dodatkowych pieniędzy. Ostateczna korzyścią jest to, że takie lekcje zmuszają uczniów do zastanowienia się, zamiast przyjmowania podejścia „powiedz mi, co mam robić a trąbka będzie sama grać”. Krytyczna ocena własnego grania nie jest zazwyczaj składnikiem od tego gdy zaczyna się lekcje, ale mała krytyka jest jedną z najważniejszych umiejętności jakie muzyk może rozwijać. Wystarczy pamiętać, że chociaż można zrobić to samodzielnie, droga do osiągnięcia swoich celów będzie znacznie większa, gdy masz szansę skorzystać z pomocy nauczyciela – rzeczywistego lub wirtualnego.