Nawilżanie ust – dlaczego warto wykorzystać do tego kwas hialuronowy?

Nawilżanie ust – dlaczego warto wykorzystać do tego kwas hialuronowy?

Mało jędrne, wysuszone usta to problem, który pojawia się w wielu przypadkach wraz z upływem lat, ale może też występować u młodszych osób. Przyczynami pierzchnięcia i pękania ust mogą być bowiem także czynniki zewnętrzne, takie jak chociażby długotrwałe przebywanie na mrozie. Jest sporo sposobów na to, aby przywrócić kolor, jędrność i soczystość ustom, bądź też próbować zapobiegać ich wysuszaniu.

Różnią się one między innymi inwazyjnością, skutecznością, czasem działania, a także tym, kto może je wykonywać (czy musi zrobić to specjalista, czy możemy zająć się tym samodzielnie). Ciekawą opcją, o której nie każdy wie, jest nawilżanie ust kwasem hialuronowym. Dlaczego warto wykorzystać właśnie tę metodę? Ma ona wiele zalet, które dokładnie omówimy poniżej.

Nawilżanie ust kwasem hialuronowym – skuteczna i szybka metoda

Domowe metody nawilżania ust, takie jak chociażby stosowanie specjalnych pomadek nawilżających, często są mało skuteczne i trzeba stosować je przez długi czas, aby zobaczyć jakiekolwiek rezultaty. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej, jeśli chodzi o nawilżanie ust kwasem hialuronowym. Praktycznie od razu po wykonaniu zabiegu widać już różnicę, a tym bardziej uwidacznia się ona po upływie 2 tygodni, kiedy to dochodzi do pełnej integracji kwasu z tkankami (przy okazji warto wspomnieć, że kwas hialuronowy jest w pełni zgodny z tkankami i nie trzeba się obawiać o bezpieczeństwo jego stosowania).

Co więcej, różnica jest nie tylko szybka, ale znacząca. Kwas hialuronowy jest w stanie przywrócić ustom dawną świeżość i jędrność, a jednocześnie nie zmienia znacząco ich kształtu. To więc ciekawa opcja dla tych, którym zależy na odczuwalnych efektach, a jednocześnie nie chcą wprowadzać zbyt daleko idących zmian. Warto wspomnieć, że efekty zabiegu, który trwa zaledwie kilkadziesiąt minut, utrzymują się przez okres od 9 do 12 miesięcy, jest to więc inwestycja, z której będzie można cieszyć się przez długi czas.

Dlaczego warto zadbać o nawilżanie ust?

Nawilżanie ust jest niezwykle istotne – z uwagi na fakt, że to właśnie stopień nawilżenia i nawodnienia tkanek rzutuje w dużym stopniu na ich jędrność, zarówno, jeśli chodzi o usta, jak i inne części ciała. Samoistnie, jeśli nie zadbamy o nie wystarczająco, usta będą pierzchnąć i wyglądać coraz mniej atrakcyjnie z wiekiem, a także wraz z wystawieniem na niesprzyjające warunki (mróz, upały).

Jeśli zawczasu nie podejmiemy kroków, aby odpowiednio nawilżyć usta, możemy się spodziewać, że będą one wyglądały coraz gorzej. Ich spierzchnięcie i popękanie może nawet sprawiać nam fizyczny ból podczas jedzenia czy uśmiechania się.