Mikrodermabrazja pomoże przy trądziku

Mikrodermabrazja pomoże przy trądziku

Trądzik pospolity jest przypadłością, z którą borykają się zarówno młode osoby, jak i osoby dorosłe. Przyczyn powstawania trądziku jest wiele i w zależności od powodów, dobierana jest odpowiednia metoda leczenia. Zwykle koniecznością jest wizyta u dermatologa. Jednak część osób decyduje się na dodatkowe zabiegi kosmetyczne, w tym na mikrodermabrazję korundową. Jest to bowiem kuracja, która – jeśli wykonana w seriach – pozwala na poprawę kondycji cery trądzikowej.

Na czym polega zabieg mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja jest zabiegiem, który należy do mechanicznych metod złuszczania naskórka – warstwa po warstwie za pomocą specjalnego urządzenia. Jest to zabieg całkowicie bezbolesny, a więc odpada podawanie jakichkolwiek środków znieczulających.

Złuszczanie naskórka warstwa po warstwie pozwala na zintensyfikowanie tworzenia się pełnowartościowych i zdrowych komórek. W ten sposób można odzyskać promienny wygląd twarzy, pozbawionej niedoskonałości.

Czym jest mikrodermabrazja korundowa?

Mikrodermabrazja korundowa jest nowoczesnym zabiegiem o charakterze leczniczo-regeneracyjnym, który przyczynia się do odmłodzenia skóry. Zabieg mikrodermabrazji korundowej wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia, wyposażonego w odpowiednie końcówki.

Najogólniej rzecz ujmując, mikrodermabrazja korundowa stanowi odmianę peelingu mechanicznego, który wykonywany jest w podciśnieniu za pomocą kryształków korundu.

Mechanizm polega na uderzaniu kryształków w skórę, przyczyniając się tym samym do ścierania martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń. Z jednego pojemnika wypuszczane są kryształki korundu, a do drugiego pojemnika wędrują zanieczyszczenia oraz martwy usunięty naskórek.

Można powiedzieć, że mikrodermabrazja jest zabiegiem, który bez problemu można dostosować do indywidualnych potrzeb osoby poddającej się kuracji. Dzięki temu można uzyskać naprawdę zadowalające rezultaty.

Dobroczynne działanie mikrodermabrazji korundowej polega na usuwaniu górnych warstw naskórka, dzięki czemu możliwy jest intensywny proces tworzenia się nowych komórek, które zajmują miejsce uszkodzonych komórek. W ten sposób dochodzi do pełnej regeneracji i odnowy komórek, co przekłada się na wygląd cery.

Przygotowanie skóry do mikrodermabrazji korundowej

Właściwie nie istnieją żadne szczególne zalecenia, które należałoby wykonać przed zabiegiem mikrodermabrazji korundowej. Można jedynie zrezygnować z wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, do których zalicza się: kremy do depilacji (w razie usuwania owłosienia z twarzy lub pleców – w przypadku trądziku na plecach), używania szorstkich gąbek.

Skóra poddawana zabiegowi mikrodermabrazji powinna być także dokładnie oczyszczona z resztek makijażu. Następnie koniecznością jest przemycie cery spirytusem lub kwasem bornym. Tak przygotowaną skórę poddaje się działaniu urządzenia, który delikatnie zasysa skórę.

Efekty mikrodermabrazji korundowej

Bezpośrednio po zabiegu mikrodermabrazji korundowej skóra bywa zaczerwieniona. W wielu przypadkach może pojawić się nieco dyskomfortowe uczucie pieczenia lub świąd. Niekiedy pojawia się mrowienie, które jednak szybko ustępuje.

W związku z tym, że mikrodermabrazja korundowa stymuluje naturalny wzrost komórek, zabieg przyczynia się do poprawy wyglądu twarzy. Dochodzi do pobudzania produkcji elastyny i kolagenu – włókien białkowych w skórze właściwej.

Choć skóra w pierwszej chwili po zabiegu jest zaczerwieniona i może delikatnie piec, to po paru dniach następuje jej delikatne złuszczenia, a naszym oczom ukazuje się gładsza skóra, pozbawiona wykwitów skórnych. Ponadto mikrodermabrazja korundowa przyczynia się do poprawy kolorytu skóry, zmniejszenia łojotoku, rozszerzonych porów oraz ilości powstających zaskórników. A jak wiadomo – zaskórniki stanowią pierwszy objaw trądziku pospolitego.

Jak często poddawać się mikrodermabrazji?

By ujrzeć zadowalające rezultaty mikrodermabrazji korundowej, na pewno nie należy poprzestawać na jednym zabiegu. W przypadku walki z trądzikiem zaleca się wykonywanie kuracji co kilka tygodni. Warto wykonać w sumie pięć seansów.

Mikrodermabrazja korundowa – przeciwwskazania

Mikrodermabrazja jest zabiegiem, który właściwie przeznaczony jest dla wszystkich osób borykających się z trądzikiem pospolitym i jego odmianami.

Jednakże warto wiedzieć, że istnieje kilka przeciwwskazań, które wykluczają wykonanie zabiegu. Zalicza się do nich między innymi: zakażenia bakteryjne, zakażenia wirusowe, trądzik różowaty, tendencje do pękania naczynek, tendencje do tworzenia się przerośniętych blizn, stosowanie wybranych leków przeciwzakrzepowych.