Jak wybrać konto dla nastolatka – konta dla młodych. 

Jak wybrać konto dla nastolatka – konta dla młodych. 

Jak nauczyć dziecko oszczędzania i gospodarowania własnym budżetem? Najlepszym rozwiązaniem jest założenie mu samodzielnego konta bankowego. Dzięki temu dziecko uczy się w praktyce, jak gospodarować pieniędzmi. Opcja konta dla młodych przeznaczona jest dla nastolatków już od 13 roku życia. Jak wybrać odpowiednie konto bankowe dla nastolatka? 

Jak działa konto dla młodych? 

Informacja dla wszystkich rodziców, którzy mają obawy o niekontrolowane wydatki. Konto dla młodych osobie niepełnoletniej może założyć tylko pełnoprawny opiekun. Najczęściej jest to rodzic. Tym samym zyskuje on pełną kontrolę nad kontem bankowym dziecka. Rodzic może ustawiać dzienne limity transakcji oraz mieć wgląd w historię wydatków. Dziecko natomiast dostaje dostęp do wykonywania płatności internetowych oraz kartą. Oczywiście do poziomu ustalonego przez rodzica limitu. Po przekroczeniu limitu dalsze płatności nie będą możliwe do zrealizowania. 

Dzięki temu dziecko uczy się gospodarować pieniędzmi. To najszybsza metoda i jednocześnie najefektywniejsza. Jeżeli nastolatek za szybko wyda pieniądze, to po prostu nie będzie miał na kolejne zachcianki. Tym sposobem dziecko szybko nauczy się oszczędzać i odpowiednio zarządzać otrzymanymi zasobami. 

Jak założyć konto dla osoby niepełnoletniej? 

Konta dla młodych można otwierać tylko w stacjonarnej placówce banku. Żeby otworzyć nowy rachunek potrzebnych jest kilka dokumentów. Zabierz ze sobą dowód osobisty oraz dowód potwierdzający tożsamość dziecka. Może to być tymczasowy dowód osobisty, legitymacja szkolna lub paszport. Pamiętaj, że zakładając konto dla młodych, to dziecko staje się głównym właścicielem. Oznacza to, że na rachunku będzie widnieć jego imię, więc obecność dziecka przy zakładaniu konta może okazać się niezbędna. 

Jak wybrać konto dla młodych? 

Coraz więcej banków decyduje się na rozszerzenie swojej oferty o konta dla młodych. Dzięki temu zyskują możliwość inwestycji w przyszłego klienta. Konta dla młodych bardzo często mają preferencyjne warunki. Prowadzenie rachunku jest darmowe, tak samo jak samo założenie konta. Podobnie jest z wydaniem karty płatniczej. Banki nie wplatają w umowy „haczyków”. Należy jednak sprawdzić ile transakcji trzeba wykonać miesięcznie, żeby konto faktycznie było darmowe. Najczęściej liczba ta oscyluje w granicach 5, więc jest to bardzo prosty warunek do spełnienia. Nie wiesz, które konto dla młodych wybrać? Skorzystaj z rankingu kont dla młodych i sprawdź najkorzystniejsze oferty.