Szafa i komoda do przejrzenia

Szafa i komoda do przejrzenia

Meble takie, jak szafa i komoda są niezbędne do tego, aby nasze ubrania miały swoje miejsce. Oczywiście najbardziej praktyczna i wygodna jest garderoba skupiająca w jednym miejscu wszystkie ubrania, obuwie i dodatki, lecz nie każdy może mieć w swoim domu lub w mieszkaniu garderobę. W bogatych krajach zachodnich wiele domów posiada specjalne miejsce przeznaczone na garderobę. Lecz w Polsce wciąż niewiele osób posiada w swoim domu garderobę. Zazwyczaj nasze ubrania zajmują szafy wolnostojące lub szafy wbudowane. Jak i posiadamy komody z przeznaczeniem na drobną garderobę i dodatki do ubrań.
I choć wiele osób zastanawia się każdego dnia nad tym, po co im tyle ubrań, to jednak zdecydowana większość posiadaczy nie ma odwagi zminimalizować swojej szafy. Nie potrafi dokonać selekcji i wybrać najbardziej odpowiednie dla siebie ubrania, a resztę sprzedać na aukcjach internetowych lub oddać potrzebującym.

Co jest najważniejsze podczas zakupu ubrań, butów i dodatków?

Najważniejszą rzeczą jest to, abyśmy wiedzieli po co idziemy do sklepu i aby nasz zakup był dobrze przemyślany i zaplanowany. Niedobrze jest poddawać się chwili i robić zakupy spontanicznie, bo wtedy zakup najczęściej jest nietrafiony. Jest to zbyteczny wydatek pieniędzy i jeszcze kłopot, co zrobić z nietrafionym zakupem. Pozostaje też niesmak ze swojego zachowania będącego zachowaniem lekkomyślnym, a nawet głupim.
Podczas zakupów najlepiej wybierać rzeczy eleganckie, solidne, wielofunkcyjne i drogie. A zwłaszcza ludzie mniej zamożni powinni kupować ubrania przemyślane i drogie, bo droga rzecz wykonana jest z solidnego materiału i wykończona dokładnie w każdym detalu. I taką garderobę nosi się długo i zawsze wygląda się w niej efektownie. Bo drogie ubiory nie odbarwiają się podczas prania lub podczas dużego nasłonecznienia, nie ulegają zagnieceniom i w ogóle nie niszczą się tak szybko, jak te byle jakie i tanie. Dotyczy to zarówno ubrań, jak i butów, a nawet różnych dodatków.
Przeciętny pod względem zamożności człowiek posiadający dobrze dobraną, drogą i elegancką garderobę zazwyczaj nie ma jej zbyt dużo. I o to chodzi, aby mieć wyrafinowane i szykowne stroje na każdą okazję, a nie mieć sterty ciuchów, które w większości są zbędne.
Gdy nie pragniemy żyć w chaosie i niepokoju, to niezbędne jest zastosowanie minimalizmu i prostoty. Bo zarówno jedna, jak i druga filozofia życia pozwala połączyć wygodę, praktyczność z pięknem i elegancją. A na dodatek powstanie garderoba odpowiednia do naszego stylu, do naszego wieku, do naszych upodobań i możliwości finansowych. Bo nic tak nie szpeci, jak nieodpowiednie ubranie. W niedobranym dla siebie ubiorze czujemy się źle i wyglądamy źle, a czasem nawet wyglądamy śmiesznie.

Jak dbać o swoje rzeczy?

Aby zakup drogich ubrań, butów i dodatków nie był zakupem na krótki czas, bo ulegnie szybko zniszczeniu trzeba wszystko wokół ubrań wykonywać z głową. I tak w przypadku prania drogich rzeczy zazwyczaj nie pierze się w pralce, a jeżeli już, to w odpowiedniej temperaturze i stosując odpowiednie detergenty. Poza tym ważny jest czas prania, jak i jeszcze inne funkcje. Często prana rzecz i na dodatek w nieodpowiedni sposób doprowadza do zniszczenia nawet drogiej i mocnej tkaniny. Ważne jest również suszenie ubrań, jak i sposób prasowania.
Niezabrudzone części swojej garderoby, a tylko przepocone najlepiej prać ręcznie w odpowiednim proszku lub płynie i zwrócić uwagę na traktowanie tej rzeczy podczas prania. Bo często nie należy zbyt mocno trzeć jej rękami podczas prania i wykręcać podczas wyżymania. Trzeba również zwrócić uwagę na proces prasowania, który zależy od rodzaju tkaniny, z której uszyte jest ubranie.