Alkohol na prezent – jak wręczyć go w elegancki sposób?

Alkohol na prezent – jak wręczyć go w elegancki sposób?

Wybranie idealnego prezentu oraz jego zapakowanie nie jest łatwym zadaniem. Szczególne problemy mogą pojawić się w momencie, gdy nie do końca znamy preferencje odbiorcy prezentu, ale chcemy zrobić na nim wrażenie. W takich sytuacjach bardzo często wybieramy alkohol – wino dla kobiet i coś mocniejszego np. whisky dla mężczyzn. Jest to dobry prezent pod warunkiem, że wręczysz go z klasą i przed zakupem trunku choć trochę rozeznasz się w gustach obdarowywanej osoby. No właśnie, jak wręczyć alkohol w elegancki sposób? Jakie opakowanie trunku wybrać, aby nie popełnić wtopy? Podpowiadamy.

Rodzaje opakowań na alkohol – jakie wybrać?

Alkohol może być zarówno dodatkiem do większego prezentu, jak i głównym upominkiem. Niezależnie od tego, jak jest w Twoim przypadku, powinieneś zadbać, aby opakowanie trunku było estetyczne. Najpopularniejszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o pakowanie alkoholu, jest włożenie go do specjalnej torebki. Takie torebki są tanie, występują w wielu wzorach i kolorach i są lepszym rozwiązaniem niż wręczenie komuś butelki alkoholu prosto do rąk bez żadnej ozdoby.

Jeśli jednak szukasz czegoś bardziej oryginalnego, to opakowanie na alkohol w formie skrzynki lub materiałowego rękawa powinno Cię zainteresować. Drewniana skrzynka wypełniona wełną drzewną idealnie sprawdzi się na butelkę wina. Z kolei w materiałowy rękaw wykonany np. z juty można włożyć butelkę mocniejszego trunku.

Jeśli nie masz zbyt wiele czasu na to, aby zapakować alkohol na prezent, to dobrym pomysłem będzie po prostu obwiązanie szyjki ozdobną wstążką i dołączenie bileciku. Ozdobienie butelki w taki sposób zajmie Ci dosłownie minutę, a prezent już będzie wyglądał bardziej elegancko.

Modne opakowania na alkohol

W ostatnim czasie bardzo modne stały się ekologiczne opakowania na alkohol. Wino czy też piwo kraftowe zapakowane w tekturowe pudełko powinno zostać dobrze odebrane pod warunkiem, że wybierzesz ciekawy wzór. Bez większego problemu powinieneś znaleźć estetyczne pudełka na różne okazje np. na urodziny, święta czy ślub.

Podczas pakowania warto trzymać się jednego stylu np. rustykalnego czy glamour, aby uniknąć miszmaszu. Najlepiej, jeśli opakowanie będzie utrzymane w jednakowej kolorystyce, a dodatki, które użyjesz, będą do siebie pasować. Oczywiście modne i eleganckie opakowanie na alkohol nie musi być nudne. Do wyboru masz naprawdę wiele opcji, które zachwycą każdą obdarowywaną osobę. Wystarczy trochę poszukać i poświęcić czas na ładne zapakowanie upominku.