Jak zaaranżować łazienkę w kolorach natury

Jak zaaranżować łazienkę w kolorach natury

Jeszcze do niedawna wiele osób chętnie aranżowało swoje łazienkowe wnętrza w sposób ultranowoczesny. Nie było tam miejsca na dodatki, a materiałami, jakie się najczęściej pojawiały była stal, chromowana armatura i biała ceramika. Od kilku sezonów zauważyć można, że coraz chętniej projektanci wnętrz sięgają po zgoła inną kolorystykę. Chodzi o kolory natury, w których według ekspertów najlepiej się odpoczywa i relaksuje. A przecież łazienka jest właśnie miejscem, w którym wszelkie problemy, stresy dnia codziennego można zostawić za jej drzwiami. Jeśli zastanawiasz się nad aranżacją łazienki w kolorach natury – koniecznie zapoznaj się z poniższym wpisem!

Przytulna łazienka w kolorach natury

We współczesnym świecie co rusz atakowani jesteśmy kolorami, reklamami, dźwiękami. Przebywanie w takim środowisku, w którym każdy gdzieś pędzi, a głównym celem jest coraz większy zysk, zwiększanie tempa życia, jest bardzo niepokojące i przekładające się na wiele dziedzin życia.

Dla wielu osób jedyną ucieczką od wszechogarniającego chaosu jest azyl, który zazwyczaj jest mieszkaniem czy domem. Kwestie aranżacji są w tym przypadku bardzo ważne. Dobrze zaprojektowane wnętrze bowiem pozwoli się nam wyciszyć, uspokoić, odseparować od stresów. Łazienka jest natomiast współcześnie tym pomieszczeniem, które może zamienić się i to z łatwością w prywatną strefę SPA. Trzeba tylko wiedzieć jak to umiejętnie zrobić!

naturalna łazienka

Projektanci, architekci wnętrz podkreślają, że nic tak nie działa na emocje jak kolory. Łazienka w kolorach natury z całą pewnością będzie tym wnętrzem, z którego z przyjemnością będzie można korzystać. Po więcej porad i inspiracji zapraszamy na blog www.lazienkiabc.pl. Sklepu w którym kupisz kompleksowe wyposażenie łazienki.

Kolory natury – czyli jakie?

Myśląc o łazience w kolorach natury, przed oczami mamy zieleń, która imituje drzewa, trawę, brązy imitujące drewno czy beże, które przypominają piaszczystą plażę. Wielu producentów płytek wprowadziło do swojego asortymentu kafle, które mają ciekawe roślinne wzory. Oczywiście takie, które są dość intensywne warto by znalazły się w określonej strefie, na przykład w strefie prysznica. Dobrze prezentują się też płytki, które imitują naturalny kamień czy drewno. Wybór ich jest ogromny! Dostępne są w tak dużej rozpiętości kolorystycznej, że z powodzeniem każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie! Oczywiście takie naturalne motywy można z sobą mieszać. Kamień dobrze komponuje się z drewnem.

Drewniane meble do łazienki

Jednym z ważniejszych elementów łazienkowego wyposażenia są meble. Dzięki nim można schować wszystkie rzeczy, które nie powinny znajdować się na wierzchu. Wygląd mebli nie powinien być przypadkowy. W łazience w kolorach natury powinny znaleźć się meble wykonane z litego drewna lub takie, które zostały pokryte wilgocioiodporną oklieiną, imitującą drewno. Drewno w każdym pomieszczeniu dodaje efektu przytulności, do tego jest materiałem niezwykle luksusowym i obecnie modnym.

O ile jest tylko taka możliwość, do łazienkowego wnętrza można wstawić prawdziwe kwiaty. Naturalna zieleń może sprawdzić się także i w tym wnętrzu.