Dlaczego warto pójść na studia artystyczne?

Dlaczego warto pójść na studia artystyczne?

Myślisz o studiach związanych ze sztuką, ale obawiasz się o swoją przyszłość? Ludzie dookoła Ciebie powtarzają Ci, że stracisz czas i nic nie zyskasz? Brzmi znajomo? Jeśli tak, to zacznij od najważniejszej zasady – przestań słuchać ludzi, którzy z podobną sytuacją niewiele mają wspólnego. Nie da się zadowolić wszystkich, ale należy pamiętać, aby w sprawach związanych z własną przyszłością, słuchać i zadowalać przede wszystkim siebie. To Ty spędzisz ze sobą resztę życia chodząc do pracy, rozwijając się i pracując na wszelkie postawione sobie cele.
Jeżeli problemem jest niezadowolenie bliskich, wynikające z odmiennych poglądów, to może warto zastanowić się czy ludzie, którymi się otaczasz, rozumieją jak wielkie ma to dla Ciebie znaczenie. Odmienne perspektywy czy charaktery nie usprawiedliwiają podcinania skrzydeł i zniechęcenia do realizacji marzeń. Studia związane za sztuką uchodzą za mało przyszłościowe – dlaczego? To bardzo proste – ludzie, którzy nie wiedzą jak funkcjonują artyści w swojej pracy, czy chociażby podczas zajęć, nie mają pojęcia ile trudu wkładają w wykonywanie swoich zainteresowań, zadań. A przede wszystkim, jak wielką satysfakcją jest spełnianie się w zawodzie, który wiąże się z ukochaną pasją. Potrzeba wiele odwagi, aby w młodym wieku zaryzykować i pracować nad sobą tak, żeby w przyszłości robić to, co się kocha. Szczególnie w tak trudnej dziedzinie, jakim jest zawód artysty. Oczywiście nie każdy ma tyle szczęścia i determinacji, żeby trzymać się wymarzonych celów. Warto jednak pamiętać, że studia artystyczne, to również świetnie spędzony czas; zajęcia są wyjątkowo interesujące (dla osób, które to lubią) a ludzie rozmaici i wyjątkowi. Kierunek studiów można wybierać pod względem dobrze spędzonego czasu, podczas którego zyska się wiedzę, a także ukierunkowania się na konkretne zainteresowania, zawody. Dobrze wykorzystać ten okres na dowiedzenie się w czym jest się dobrym i jakie podsiada się możliwości. To bardzo ważne, podczas wchodzenia na rynek pracy. Niewątpliwie, wiele aspektów zależy również od kierunku i programu studiów, jednak nie należy zniechęcać się nawet nie próbując.

Wiele artystów, ludzi związanych ze sztuką, zaczyna w taki sposób i kreuje własną przyszłość na podstawie zdobytych doświadczeń na studiach, np. podczas autorskich wystaw, konkursów czy praktyk. Warto porozmawiać z kimś, kto przeszedł przez podobną sytuację i podzieli się zdobytą wiedzą. Ale przede wszystkim – myśl o sobie i o własnej satysfakcji, a dotrzesz do postawionych sobie celów.