Sport przez Internet

Sport przez Internet

Zauważyliście, że wszystko z czym się spotykamy przybiera zdalną formę? Praca, nauka, spotkania ze znajomymi, rozmowy kwalifikacyjne, wizyty lekarskie, a nawet Msza Św. Wiele spraw możemy załatwić przy użyciu smartfona czy komputera – oczywiście ma to swoje plusy, ale równie dużo minusów, a może nawet więcej. Niemniej, obecna sytuacja wymusza na nas pozostanie w domach, a to ma wpływ na kondycje fizyczną naszego organizmu. Ale uwaga! Sport przez internet też jest możliwy! Wystarczy pobrać odpowiednią aplikację i możesz brać się do roboty!

Zanim zapiszesz się na zajęcia sportowe online albo zaczniesz realizować trening przedstawiony w aplikacji zapoznaj się z kilkoma ważnymi kwestiami. Poniżej znajdziesz sytuacje, które powinny uruchomić twoją ostrożność – mogą nie tylko doprowadzić do braku efektów, ale i do kontuzji.

Zawsze sprawdzaj kwalifikacje trenera, który ma prowadzić zajęcia. Nawet do prowadzenia zajęć on-line potrzebna jest wiedza i umiejętności – a może nawet bardziej, niż w przypadku tradycyjnych ćwiczeń. Trener musi bowiem przekazać ci konkretne, rzetelne informacje, wyjaśnić działanie wszystkich biorących udział w treningu mięśni bez możliwości pokazania ci ich na twoim ciele. To jak przekaże wszelkie informacje przełoży się na efektywność ćwiczeń. Nawet jeżeli trener ma sześciopak nie oznacza to, że potrafi zadbać o klientów! Najlepszym rozwiązaniem byłoby skontaktowanie się z osobami, które korzystały już z usług danego trenera. Podczas treningu on-line klienci powinni mieć możliwość zadawania pytań. W przypadku aplikacji każde ćwiczenie powinno zawierać rzetelną informację, dotyczącą poprawnej techniki wykonania wraz z błędami, których trzeba unikać.

Trening powinien być dopasowany do możliwości ćwiczącego. Jeżeli w ofercie znajduje się tylko jeden rodzaj treningu, który jest zdaniem trenera odpowiedni dla wszystkich lepiej omijaj go szerokim łukiem. Nie oszukujmy się, nikt, kto prędzej nie ćwiczył nie poradzi sobie w zbyt skomplikowanym programie – powinien on być podzielony ze względu na poziom zaawansowania i wraz z dłuższym udziałem w treningach podnoszony do twoich umiejętności. Podobnie będzie w przypadku, kiedy trening jest nakierowany jedynie na jeden cel – jest to pójście na łatwiznę i wprowadzanie klienta w błąd. Trening powinien być ogólnorozwojowy, czyli zawierać zarówno ćwiczenia kardio, trening siłowy, metaboliczny itd.

W treningu nie może zabraknąć elementu rozgrzewki i rozciągania! Powinny one być dopasowane do konkretnych części treningu – podczas treningu on-line trener powinien przez cały okres trwania zajęć dawać odpowiednie wskazówki i zalecenia. Brak rozgrzewki na początku treningu z aplikacji kwalifikuje ją do usunięcia.