Czy dieta pudełkowa się opłaca?

Czy dieta pudełkowa się opłaca?

Opłacalność diety pudełkowej, czy to ogółem, czy w odniesieniu do oferty konkretnej firmy, jest jednym z najczęściej poruszanych tematów, jeśli chodzi o ten sposób żywienia. W tym artykule postaramy się definitywnie odpowiedzieć na pytanie, czy dieta pudełkowa się opłaca. Co wpływa na jej koszt, ile on wynosi i jak wypada on w porównaniu z innymi metodami żywienia, takimi jak samodzielne gotowanie czy zakup fast-foodów bądź posiłków w restauracji? Przekonajmy się!

Cena diety pudełkowej zależy od preferencji użytkownika

Dwie osoby, które korzystają z usług tej samej firmy dostarczającej posiłki dietetyczne, może płacić za nie zupełnie inne sumy. Z czego to wynika? Na ostateczną dzienną cenę diety wpływa cały ogrom różnorodnych czynników, takich jak na przykład:

  • rodzaj diety (standardowa, wegańska, bezglutenowa, ketogeniczna i nie tylko)
  • ilość posiłków dziennie (5, 3, 1)
  • kaloryczność (od 1000 do nawet 4000 kalorii).

Dzienny koszt cateringu dietetycznego powinien z reguły zamykać się w kilkudziesięciu złotych. Na łączny tygodniowy koszt diety pudełkowej wpływa także to, czy będziemy się odżywiać w ten sposób 7 dni w tygodniu, czy na przykład jedynie 5 lub 6 (ponieważ w sobotę i/lub niedzielę wolimy gotować samodzielnie lub udać się do restauracji). Firma cateringowa może zaoferować pewną zniżkę dla osób, które zamawiają dietę od razu na dłuższy okres.

Jak dieta pudełkowa wypada w porównaniu z innymi metodami żywienia?

Fast-foody nie są wcale takie tanie, jak by nam się wydawało, szczególnie, jeśli zastępujemy nimi wszystkie posiłki. Również zamawiając jedzenie z restauracji musimy przygotować się na niemały rachunek, zwłaszcza w większym mieście. Dzienny koszt tego typu odżywania również przeciętnie może wynieść kilkadziesiąt złotych.

Jednocześnie są to posiłki mniej zdrowe i niekoniecznie posiadające odpowiednią kaloryczność. Zaś dieta pudełkowa Poznań składa się z posiłków zaplanowanych przez specjalistów pod kątem tego, aby zawierały wszystkie składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania (witaminy, minerały), które zawsze będą miały wskazaną przez nas kaloryczność.

Jeśli zaś chodzi o samodzielne przygotowanie posiłków, to tutaj do ceny samych produktów (a także prądu i/lub gazu wykorzystanego do przygotowania potraw) musimy także doliczyć koszt naszego czasu. Gotowanie jest czasochłonne, zwłaszcza w przypadku ciekawych, bardziej skomplikowanych posiłków. Dieta pudełkowa oszczędza masę naszego czasu, ponieważ wystarczy, że dostarczone nam potrawy podgrzejemy i już będą one gotowe do spożycia.

Podziel się
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial