Popraw stan swojej skóry w 10 dni i ciesz się promienną cerą

Popraw stan swojej skóry w 10 dni i ciesz się promienną cerą

Szara, przesuszona skóra z wypryskami? Zobacz, jak szybko możesz poprawić jej stan. Wystarczy 10 dni konkretnych działań, by odzyskać świetlisty blask skóry i zminimalizować problem wyprysków.

Ratunek dla skóry, jak poprawić jej stan w 10 dni?

Nic nie oddaje stanu ludzkiego organizmu tak dobrze, jak skóra na twarzy. To właśnie na niej widać pierwsze symptomy rozwijających się chorób. Zaburzenia pracy wątroby objawiają się najczęściej wypryskami i nieestetycznymi plamami, niedoskonałości mogą też świadczyć o zanieczyszczonych jelitach. Przeciążone organy wewnętrzne, nadmiar toksyn w organizmie, słabe nawodnienie, to wszystko zagraża nie tylko ogólnemu zdrowiu, ale też urodzie.

Twoja cera jest w opłakanym stanie? Kilka prostych kroków może poprawić jej stan. Od czego warto zacząć? Kluczem do pięknej skóry wbrew pozorom nie jest sama pielęgnacja z zewnątrz, chociaż ma ona bardzo istotne znaczenie. Najważniejsze, co można zrobić dla skóry, to zadbać o nią od wewnątrz odpowiednią dietą i suplementami.

10 dni dla pięknej skóry, od czego zacząć?

Do poprawy stanu skóry nie potrzebujemy zbyt wiele czasu, już 10 dni wystarczy, by zauważyć efekty wizualne naszych działań. Pierwszym i najważniejszym krokiem w kierunku olśniewająco pięknej cery powinno być ograniczenie używek. Alkohol, papierosy i kawa to najwięksi wrogowie czystej, promiennej skóry. Nie musimy całkowicie rezygnować z wieczornego drinka, warto jednak zmienić rodzaj pitego alkoholu na zdrowszy, np. mocny trunek na lampkę czerwonego wina, nie należy też pić go codziennie.

Papierosy warto ograniczyć do absolutnego minimum lub odstawić. Kolejnym krokiem do pięknej skóry jest odpowiednie nawodnienie. Płyny wypijane w ciągu dnia nawilżają skórę od środka, czyniąc ją bardziej sprężystą i ograniczając widoczność zmarszczek. W celu poprawienia stanu naszej cery warto wprowadzić do codziennego menu następujące produkty:

  • awokado
  • ryby
  • oliwa z oliwek
  • seler naciowy
  • truskawki
  • grejpfruty.

Produkty te są bogate w dużą ilość przeciwutleniaczy, co czyni je zbawiennymi dla cery. Oczywiście, swojej diety nie należy opierać tylko na nich, o piękną skórę warto dbać, jedząc jak najwięcej żywności nieprzetworzonej, w tym świeżych warzyw i owoców. Chcąc poprawić stan skóry w 10 dni, warto na ten czas całkowicie zrezygnować z czipsów, fast foodów i słodyczy oraz słodzonych napojów gazowanych. Zmiana nawyków żywieniowych odciąży wątrobę i pomoże oczyścić jelita z nagromadzonych złogów, co w istotny sposób wpłynie na wygląd skóry twarzy.