Pudełka eko – wygoda i dbałość o środowisko niskim kosztem

Pudełka eko – wygoda i dbałość o środowisko niskim kosztem

Pudełka ekologiczne są popularne szczególnie w przypadku sprzedaży wysyłkowej – opakowania kartonowe są cenione nie tyle ze względu na ich ekologiczność, co wygodę, wytrzymałość i różnorodność rozmiarów. Coraz częściej pudełka eko są wykorzystywane także w gastronomii (wraz z innymi produktami ekologicznymi, takimi jak biodegradowalne słomki).

Dlaczego warto korzystać z pudełek ekologicznych?

Pudełka ekologiczne występują w wielu formach i rozmiarach. Duża różnorodność sprawia, że niezależnie od kształtu i rozmiaru produkowanych towarów, nie powinno być problemu z dopasowaniem właściwego pudełka. Co więcej, ich składanie jest szybkie i proste, dzięki czemu nie ma mowy o opóźnieniach w wysyłce.

Wartym uwagi aspektem ekologicznych opakowań kartonowych jest fakt, że istnieje możliwość spersonalizowania ich według swoich potrzeb. Zewnętrzną bądź wewnętrzną część pudełka można na przykład pokryć swoim firmowym logo. Ciekawym rozwiązaniem jest także urozmaicenie opakowania przy wykorzystaniu ozdobnego papieru, wstążek lub sznurka czy naklejek. Możliwości jest bardzo dużo i z reguły nie wiążą się one z dużym kosztem.

Wydawałoby się, że opakowanie produktu nie ma dużego znaczenia – w końcu i tak zazwyczaj się je wyrzuca. W rzeczywistości mało bezpieczne czy nieeleganckie opakowanie jest czymś, co może wywołać u odbiorców negatywną reakcję. W przeciwnej sytuacji, kiedy włożyliśmy w zabezpieczenie i przyozdobienie pudełka nieco wysiłku, z pewnością zostanie to zauważone i docenione.

Jak zabezpieczyć pudełko kartonowe przed uszkodzeniem w transporcie? Przede wszystkim warto zastosować wypełnienie, takie jak na przykład ekologiczne wiórki papierowe. Bardzo użyteczne i często spotykane są także poduszki powietrzne.

Diety pudełkowe a ekologiczne pudełka

Od kilku lat, szczególnie wśród mieszkańców dużych miast, coraz większą popularnością cieszą się tak zwane diety pudełkowe. Pozwalają one na jedzenie wielu smacznych, dobrze przygotowanych i posiadających właściwą kaloryczność posiłków dziennie, bez gotowania, natomiast wiążą się one z generowaniem dużej ilości odpadów. Każdy posiłek jest bowiem zapakowany w osobne pudełko.

Niektóre firmy oferujące diety pudełkowe w związku z tym zamieniły plastikowe opakowania na biodegradowalne pudełka eko, które mogą służyć do bezpiecznego przechowywania żywności, ale nie są szkodliwe dla środowiska naturalnego. Wielu klientów zwraca uwagę na takie kwestie i woli korzystać z usług firm, które dbają o ekologię, nawet, jeśli wiąże się to z nieco wyższą ceną.