Czy ziemniaki tuczą? Obalamy mity żywieniowe

Czy ziemniaki tuczą? Obalamy mity żywieniowe

Czy ziemniaki można jeść na zdrowej diecie? To pytanie z pewnością zadaj sobie wiele osób, które nie raz słyszały, że ziemniaki tuczą i nie powinno się ich spożywać, jeśli chcemy zrzucić zbędne kilogramy. Warto dokładnie przyjrzeć się temu tematowi i rozprawić się z mitami, które w ciągu ostatnich lat narosły wokół tego warzywa. A więc czy całkowite odmawianie sobie ziemniaków ma sens i czy negatywnie wpływają one na naszą sylwetkę? Odpowiadamy!

Wartości odżywcze ziemniaków

Co ciekawe wbrew obiegowej opinii ziemniaki są bardzo zdrowym oraz wartościowym warzywem i co więcej, nie mają zbyt wielu kalorii. Oczywiście mowa tu o ziemniakach bez popularnych dodatków takich jak masło czy tłuszcz. Ziemniaki bogate są w witaminę C, witaminy z grupy B oraz beta-karoten. Co więcej, są doskonałym źródłem potasu, magnezu, fosforu, cynku, manganu, jodu i błonnika. Niesamowite prawda? Jakby to nie przekonywało Cię do jedzenia ziemniaków, to wspomnimy także o tym, że 100g ziemniaków zawiera jedynie 90 kcal, czyli mniej niż chociażby ryż lub zdrowa kasza.

Jak widzisz, niepozorny ziemniak skrywa w sobie prawdziwe bogactwo witamin oraz składników mineralnych. Spożywany regularnie może uzupełnić wiele niedoborów w organizmie, a co więcej sprzyja odchudzaniu, ponieważ jest niskokalorycznym warzywem. Jego zaletą jest też to, że jest bardzo łatwo dostępny i można go dostać praktycznie w każdym sklepie i to w wielu odmianach. W czym więc tkwi problem i czemu ziemniak uważany jest za zakazane warzywo podczas diety?

Przygotowywanie ziemniaków

Ziemniaki swoją niepochlebną opinię zyskały dzięki niektórym produktom spożywczym, które z nich powstają. Ziemniak sam w sobie nie ma zbyt wielu kalorii, jednak może je zyskać podczas obróbki. Jeśli chodzi o ziemniaki gotowane w wodzie z niewielkim dodatkiem soli, to spokojnie można je jeść podczas odchudzania. Sprawa komplikuje się jednak, jeśli w grę wchodzą: frytki smażone na głębokim tłuszczu, ziemniaki z tłuszczem i masłem, zapiekanki z sosem czy też smażone na oleju ziemniaki. To właśnie wtedy tracą one swoje witaminy, a co więcej zyskują zbędne kalorie.

Podsumowując, ziemniaki można spożywać na diecie, jednak najlepiej będzie, jeśli będą one gotowane i podawane bez tłustych sosów i dodatków. Warto je włączyć do swojej diety podobnie jak suplement http://memberxxl.eu/. Dedykowany jest on mężczyznom, którzy mają problemy z rozmiarem swojego przyrodzenia. W jego składzie znajdują się jedynie naturalne wyciągi z roślin oraz zdrowe aminokwasy. Z pewnością nie zaszkodzi on podczas odchudzania, a jedynie przyniesie zadowalające rezultaty. Wystarczy, że będziesz regularnie stosował 2 kapsułki tego preparatu dziennie. Pełna kuracja trwa 6 miesięcy, ale pierwsze efekty w postaci powiększenia przyrodzenia można zaobserwować po ok. 12 tygodniach.