Szafy kartotekowe – najlepszym rozwiązaniem do każdego biura

Szafy kartotekowe – najlepszym rozwiązaniem do każdego biura

Szafy kartotekowe – czym są meble metalowe

O ile drewniane meble doskonale sprawdzą się w domu oraz mieszkaniach, meble metalowe dedykowane są biurom, szpitalom, szkołom czy siłowniom. Meble metalowe są gwarancją trwałości, wytrzymałości na uszkodzenia, estetyki oraz bezpieczeństwa. Wykonane z najwyższej klasy materiałów meble metalowe są idealnym rozwiązaniem wyposażenia przestrzeni użytkowych.

Te odporne na uszkodzenia meble wyposażone są w specjalny system zabezpieczający, który uniemożliwi włamanie niepożądanym osobom.

W zależności od naszych potrzeb meble metalowe można dostosować do miejsca, w którym mają się znajdować. Biorąc pod uwagę biuro, najlepszym rozwiązaniem okażą się szafy kartotekowe. Te niezwykle pakowne meble są w stanie pomieścić więcej materiałów od tradycyjnych mebli biurowych. Wyposażone w wiele półek w tym specjalne szafy na plany i mapy ułatwiają segregowanie i przechowywanie delikatnych planów.

Jakie szafy wybrać?

Szafy kartotekowe wykonane są z metalu, o kolorze którego decyduje klient. Służą do przechowywania dokumentów, kartotek oraz innych materiałów biurowych. Zazwyczaj mieszczą dokumentację w rozmiarze od A-4 do B-7.  Szuflady w tego typu meblach przesuwają się na specjalnie zamontowanych prowadnicach teleskopowych z blokadą, która zabezpiecza szufladę przed wypadnięciem. Wyposażone w jeden centralny zamek lub kilka, z których każdy zabezpiecza jedną szufladę.

Decydując się na zakup szafy kartotekowej konieczne jest zwrócenie uwagi nie tylko na zabezpieczenia ale również stabilność mebla. Specjalna blokada pozwalająca na wysunięcie tylko jednej szuflady, gwarantuje swoim użytkownikom bezpieczeństwo, gdyż w takiej sytuacji nie ma możliwości, iż ciężar wysuwanych dokumentów przeważy szafę. Ponadto ważne, by szafy kartotekowe posiadały specjalne stopki regulacyjne. Ich zadaniem jest tzw. wypoziomowanie szafy, gdy ta zostanie ustawiona na nierównym podłożu. Gdyby nie one, szafa mogłaby przewrócić się na jednego z pracowników.

Rodzaje szaf kartotekowych:

 • Szafy do teczek wiszących,
 • Szafy do kopert,
 • Szafy do kart osobowych,
 • Szafy aktowo-kartotekowe,
 • Szafki na CD,
 • Szafa na plany i mapy,
 • Szafa na dokumenty A-4 do B-7,

Akcesoria do szaf metalowych:

 • Zamek centralny,
 • Stoper do zamka,
 • Prowadnica szaf metalowych,
 • System przesuwny do szafy,
 • Półka wysuwana,

Meble metalowe to przykład nowoczesnego wzornictwa. Te designerskie meble doskonale sprawdzą się w industrialnych wnętrzach. Nie oznacza to jednak, iż nie nadają się do wnętrz klasycznych. Firmy specjalizujące się w wywarzaniu mebli metalowych dopasują specyfikę mebli do potrzeb klienta.  Szeroki wybór kolorów oferowanych przez pracowników, niejednokrotnie zaskakuje klientów. Wykonane są z blachy stalowej malowanej proszkowo.

Szafy kartotekowe – najlepszym rozwiązaniem do każdego biura

Szafy kartotekowe doskonale sprawdzą się w biurach obsługujących firmy jednoosobowe, jak i wielkich korporacjach, w których codziennie tworzone są setki dokumentów. Ich niewątpliwą zaletą jest łatwość montażu. Każdy element szafy można przenieść na wyznaczone wcześniej miejsce, po czym złożyć mebel w całość. Poszczególne elementy konstrukcji są lekkie, zatem ich transport nie powinien przysporzyć kłopotu.

Ceny mebli metalowych zależą od wielkości oraz rodzaju wykorzystanego materiału. Dodatkowy wpływ na cenę mają wybrany przez klienta kolor, rodzaj zamontowanego zamku oraz dodatku, których zadaniem jest ułatwienie użytkowania. Od tego też zależy czas realizacji zamówienia. Jeśli zależy nam na połączeniu wyglądu i funkcjonalności meble metalowe okażą się doskonałym rozwiązaniem.

Więcej na temat szaf kartotekowych znajdziesz na https://www.wyposazeniegaudia.pl/