Wideorejestrator – dzięki niemu możesz nagrać swoją podróż samochodem

Wideorejestrator – dzięki niemu możesz nagrać swoją podróż samochodem

Każdy z nas chociaż raz spotkał się z wypadkiem samochodowym. Różnego rodzaju kolizje się zdarzają. W dzisiejszych czasach prawie wszyscy posiadają auta. Bardzo często zdarza się tak, iż trudno jednoznacznie określić sprawcę wypadku. Już nieraz wynikała sytuacja, w której osoba poszkodowana była winna. Jednak w jaki sposób udowodnić zaistniałą sytuację? Tak, rzadko spotykamy uczciwych i chętnych do rozmów z policją świadków zdarzenia. Otóż, na rynku pojawiły się kamery samochodowe tzw. wideorejestratory. Dzięki nim możemy nagrywać naszą podróż samochodem. Jednak jaki wybrać? Rynek oferuję bardzo duży asortyment, w różnych cenach.

Co powinien zawierać wideorejestrator? Jak wybrać najlepszy?

Kamer samochodowych spotkamy bardzo wiele. Przed jej zakupem jednak warto zasięgnąć porady. Pierwszą bardzo ważną pomimo pozorów rzeczą jest język oprogramowania. Warto wybierać te wideorejestratory, które posiadają opcję języka polskiego. Po drugie bardzo ważną sprawą jest karta pamięci. Dzięki niej nasze filmy z podróży są nagrywane i przechowywane. Więc istotne jest, aby karty pamięci były jak największe. Polecane są te o pojemności nawet do 256 GB. Kolejną kluczową kwestią jest kompaktowy rozmiar wideorejestratora. Musi być łatwy do zamontowania oraz nie przeszkadzać w prowadzeniu auta. Jednak co z jakością nagrań?

Czy wszystko będzie widoczne?

Najlepiej wybierać wideorejestratory z dużym obiektywem pokazujący obraz w dużej rozdzielczości Full HD. Musimy wybierać urządzenia, których nagrania nocą będą dla nas świetnie widoczne. Bardzo przydatną funkcją jest nagrywanie w trybie pętli zaraz po uruchomieniu naszego silnika. Zaletą będzie, także tryb parking oraz odtwarzanie nagrań z widoczną pełną datą.  Bardzo dobrym wyborem będą rejestratory z funkcją wykrywania ruchu. Po ustawieniu odpowiedniego trybu wideorejestrator wykrywa ruch przy naszym aucie i zaczyna nagrywać. Jest to niezmiernie przydatne, gdy ktoś nieumiejętnie zaparkuję przy nas samochód. Różne wgniecenia i rysy będą rejestrowane.

Urządzenie jakim jest wideorejestrator cieszy się dużym powodzeniem wśród kierowców.

Jednak ile musimy zapłacić za taki sprzęt?

Ceny są różne. Koszt zakupy uzależniony jest od producenta i jakości wykonania. Ceny wahają się od 1000 zł nawet do 40 zł. Ilość funkcji i jakość nagrania ma swoją wartość. Niewątpliwie przy tego typu sprzętach nie należy oszczędzać. Dzięki kamerze samochodowej zawsze będziemy mogli dowieść prawdy, kto jest winny danej kolizji.