Co zrobić kiedy jest więcej rzeczy niż miejsca?

Co zrobić kiedy jest więcej rzeczy niż miejsca?

Kiedy wprowadzamy się do nowego mieszkania, na jaw wychodzą nowe fakty. Jedyne co widzimy przed sobą, to sterta pudeł z naszymi rzeczami. Pojawia się jedno zasadnicze pytanie. Gdzie to wszystko zmieścić? Niepotrzebnie zbieramy przedmioty, których i tak później nie wykorzystamy. Co zrobić z tym wszystkim? A co jeśli naprawdę wszystko jest nam potrzebne? Są na to rozwiązania, a oto kilka z nich.

Podwieszane szafki

Dobrym pomysłem są półki pod sufitem. W małych mieszkaniach sprawdzą się idealnie, ponieważ nie przeszkadzają one w poruszaniu się. Jeśli chodzi o wystrój, to można je całkiem ciekawie wkomponować w panujący styl. Rzadko kiedy ktoś ma taki zestaw w swoim domu, więc jest to nawet ciekawe urozmaicenie. Można w nich schować dużo rzeczy, które nie przydają nam się na co dzień i umieścić tak, żeby nie było widać bałaganu. Jeśli jednak nasze pomieszczenia nie są zbyt wysokie, takie rozwiązanie się u nas nie sprawdzi. Pomniejszy to znacznie pokój wizualnie i będzie to wyglądać nieestetycznie.

Łóżko z szufladami

Ciekawym sposobem jest wykorzystanie miejsca na łóżko. Oczywiście bez rezygnacji z tego niezbędnego mebla na którym spędzamy większość swojego życia. Możemy je jednak urozmaicić. Jest wiele modeli tego przedmiotu, ale najlepszym, który odpowiada tematowi, jest łóżko z szufladami. Tak czy inaczej łóżko zajmuje dużo miejsca, więc dlaczego by nie wykorzystać tego jeszcze lepiej? Na pewno wszystkim zdarzyło się tam upychać niepotrzebne rzeczy. O wiele lepiej by było gdyby to wszystko było poukładane.

Organizery

Jest to sprytny trik, który chyba każdy już zna ale zawsze jest niezawodny. Z jednej szuflady, w której zmieścimy kila rzeczy, możemy zrobić dużo potrzebnej przestrzeni. Co więcej, koszyczki, które znajdziemy dosłownie wszędzie, bardzo ładnie wyglądają. Możemy znaleźć na półkach sklepowych od stylu eleganckiego, do stylu vintage. Na pewno każdy jest w stanie wybrać coś pasującego do jego wnętrz. Na szczęście, nie jest to duży wydatek. Takie organizery mogą kosztować nawet kilka złotych za sztukę.

Pozbądź się rzeczy

Oczywiście jeśli nic już nie działa, pozbądź się niepotrzebnych rzeczy. Nie ma sensu przetrzymywać przedmiotów, których i tak już nigdy nie użyjemy. Mogą się one przydać komuś innemu, równie dobrze jak Tobie w przeszłości. Wiele osób trzyma pluszaki, swoich już dorosłych dzieci, które się jedynie kurzą. Jest wiele instytucji, które zbierają takie pozostałości po naszych pociechach. Wszystkie rzeczy znajdą swoich nowych właścicieli jeśli się tylko postaramy.