Planujesz zainwestować w ogrzewanie? Wrocław stawia na sprawdzonych wykonawców

Planujesz zainwestować w ogrzewanie? Wrocław stawia na sprawdzonych wykonawców

Grzewcze instalacje podłogowe z każdym rokiem cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Konstrukcje te doskonale sprawdzą się zarówno w domach, jak i niewielkich mieszkaniach, wpływając przede wszystkim na oszczędność energii oraz równomierne rozprowadzenie ciepła. Zastanawiasz się nad wdrożeniem ogrzewania? Wrocław i jego mieszkańcy wybierają doświadczonych wykonawców.

O czym należy pamiętać, decydując się na podłogowe ogrzewanie? Wrocław i okolice

Ogrzewanie podłogowe to coraz powszechniejsze rozwiązanie w zakresie dostarczania ciepła, które przynosi zarówno oszczędność pieniędzy, jak i samej energii. Co równie ważne, ten rodzaj instalacji pozwala także na praktyczne zagospodarowanie przestrzeni – cała konstrukcja umieszczana jest pod podłogą.

Obecnie eksperci oferują nowoczesne ogrzewanie podłogowe, które może zostać zamontowane pod każdym typem przykrycia parkietu, m.in. kaflami, wykładzinami, panelami czy gresami.

Decydując się na tego typu instalację, warto zaufać doświadczonym firmom, które zagwarantują Ci wysokiej jakości produkty i profesjonalny montaż. Należy też pamiętać, że ogrzewaniu, które nie zostanie wykonane w odpowiedni sposób, może towarzyszyć tzw. suche powietrze oraz mała wydajność.

Ogrzewanie podłogowe – rodzaje

Chcąc sprostać potrzebom klientów, eksperci oferują trzy systemy ogrzewania. Wrocław i jego mieszkańcy mogą zdecydować się m.in. na instalacje standardowe, które stosowane są najczęściej w nowych budynkach, składające się z kilku warstw. Choć ten rodzaj systemu wymaga dużej głębokości metrażu, pozwoli on na dowolność w prowadzeniu rur.

Instalacje w wersji mini wyróżniają się niewielką wysokością, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w wykończonych już pomieszczeniach, gdzie ogrzewanie będzie wdrażane przy okazji remontu. Co równie ważne, system mini nagrzewa się w krótkim czasie.

Specjaliści proponują także tzw. instalacje suchej zabudowy, do której montażu wykorzystywane są takie elementy, jak rura wielowarstwowa oraz płyty styropianowe i promieniujące ciepło. Czym wyróżnia się to ogrzewanie? Wrocław i jego mieszkańcy coraz chętniej wybierają system suchej zabudowy, który cechuje mały ciężar. Dzięki temu rozwiązaniu reakcja na zmiany temperatury następuje szybciej niż w przypadku pozostałych instalacji.

Zastanawiasz się nad instalacją ogrzewania? Wrocław i jego mieszkańcy ufają specjalistom z InstalTechnik

Firma InstalTechnik to doświadczony dostawca instalacji grzewczych i wentylacyjnych wysokiej jakości. Specjaliści wykonują montowania z dbałością o najdrobniejsze detale, dopasowując konstrukcje do rygorystycznych norm technicznych. Zastanawiasz się, która z instalacji najlepiej sprawdzi się w Twoim domu? Skontaktuj się z fachowcami na instaltechnik.pl, którzy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.