Mleko Humana

Mleko Humana

Miliardy ludzi na całym świecie codziennie spożywają mleko i produkty mleczne. Szczególnym rodzajem mleka, które można znaleźć na półkach sklepowych jest to przeznaczone do bezpośredniego spożycia przez małe dzieci. Są to produkty specjalnie zmodyfikowane, z dobranymi starannie składnikami odżywczymi, dostarczające małemu organizmowi niezbędnych witamin. W poniższym tekście przyjrzymy się składowi mleka Humana i zaletom jego stosowania w diecie u małego dziecka.

Jakie mleko powinny pić najmłodsze dzieci?

Generalnie powinno być to mleko najbardziej zbliżone do naturalnego mleka matki. Może być wówczas stosowane w charakterze uzupełniacza, jeżeli występują niedobory naturalnego pokarmu.

Przede wszystkim należy zrozumieć, że to, co pije dziecko, odgrywa kluczową rolę w jego zdrowiu, a dziś wydaje się na szczęście, że rodzice mają większy wybór niż kiedykolwiek. Działy mleczne w sklepach spożywczych rozszerzyły się, oferując coraz większą liczbę opcji, w tym wiele alternatyw nabiałowych. Chociaż może to być pomocne dla rodzin z alergiami pokarmowymi lub nietolerancjami pokarmowymi, może również utrudnić ustalenie, jakie mleko jest najlepsze dla danego dziecka.

Oczywiście jest sprawą najważniejszą, aby mleko takie zawierało całą gamę witamin i substancji odżywczych (białko i wapń) wspomagających dorastanie młodego organizmu. Mleko jest bowiem ważną częścią diety dziecka ze względu na zawartość składników odżywczych, które pomagają rozwijać zdrowe kości, regulować ciśnienie krwi i utrzymywać zdrową wagę bobasa.

Mleko Humana – co zawiera i jakie są jego zalety?

Takim mlekiem jest bez wątpienia mleko Humana, wyprodukowane przez firmę z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem na rynku. Jest ono bardzo zbliżone w swoim składzie do naturalnego pokarmu matki i zawiera tylko jeden węglowodan – laktozę, czyli cukier mlekowy. Poza tym mamy tutaj składniki tak cenne jak wspomniane już białko i wapń, a także bogatą gamę witamin.

Główną zaletą jest doskonałe tolerowanie tego mleka przez dzieci, zatem można śmiało używać go jako uzupełniacz do karmienia piersią. Mamy wskazują też, że jest wyjątkowo delikatne dla młodych brzuszków. Nic zatem dziwnego, że polecają je także doświadczeni pediatrzy. Zapewnia wszelkie potrzeby żywieniowe małej pociechy.

Rodzaje mleka Humana dostępne na rynku

Poszczególne rodzaje mleka są bezpośrednio dostosowane do wieku dziecka i jego zapotrzebowania na składniki odżywcze.

Najmłodszym dzieciom poleca się w związki z tym mleko Humana 1. Jest to produkt „startowy” przeznaczony dla dzieci tuż po urodzeniu, świetnie komponujący się z naturalnym mlekiem matki. Wyróżnia się wzbogaceniem w postaci DHA, czyli bardzo pożądanych kwasów tłuszczowych Omega 3. Po ukończeniu 6 miesiąca życia maluch powinien przerzucić się na mleko Humana 2, po 1 urodzinach na trzeci typ mleka modyfikowanego, aż wreszcie w momencie osiągnięcia wieku 2 lat – mleko Junior.

Warto dodać jeszcze, iż istnieje specjalna odmiana mleka Humana 0 – dla wcześniaków, których masa ciała nie przekracza w momencie urodzenia 1800 gramów. Jest też mleko oznaczone symbolem „HA”, zawierające składniki hipoalergiczne i dedykowane dla dzieci, które znajdują się w grupie ryzyka alergicznego.