Rowery enduro – czym się charakteryzują?

Rowery enduro – czym się charakteryzują?

Kolarstwo górskie z roku na rok zdobywa coraz więcej miłośników. Adrenalina w trackie jazdy po stromych i wyboistych szlakach z całą pewnością jest wyjątkowym przeżyciem. Trzeba się jednak do niego odpowiednio przygotować. Najważniejszym elementem jest rower. W przypadku kolarstwa górskiego możemy postawić na rower typu downhill lub enduro. Ten drugi sprawdzi się zarówno przy szybkich i stromych zjazdach, jak i ułatwi wjazd pod górę. Zobacz, czym charakteryzują się rowery enduro i dlaczego warto je wybrać? 

Rowery enduro – jazda na najwyższym poziomie 

Rowery enduro należą do grupy rowerów górskich. Jeszcze do niedawna rower górski był jeden. Dziś możemy wybierać z szerokiej oferty rowerów dopasowanych do różnych potrzeb. Na przykład rower enduro jest jednośladem, który sprawdzi się nie tylko w szybkich i stromych zjazdach. Idealnie nada się także do podjazdu, oraz do jazdy po wyboistych terenach. 

Rower enduro od Evil Bikes wyróżnia się bardzo dobrą zwrotnością. W dodatku posiada rozbudowany system amortyzacji. Dzięki temu świetnie sprawdza się nawet w terenach dziewiczych, w których nie ma przetartych szlaków. Takim rowerem możemy pokonywać najtrudniejsze tereny i nawet strome wzniesienie i ostre zjazdy nie będą nam straszne. 

Rower typu enduro od marki Evil jest połączeniem lekkości i zwrotności. Jak już wiemy, zwrotność jest niezbędna do lawirowania po dzikich i przewidywalnych ścieżkach. Natomiast waga roweru przekłada się na możliwość jazdy zarówno po płaskim terenie, jak i stromym wzniesieniu. 

Rower do zadań specjalnych – enduro od Evil Bikes 

Rowery enduro muszą sprostać wymagającym warunkom jazdy. Jest to konkretna dyscyplina, w której nie korzysta się z wyciągów. Rower musi więc pozwolić nam na szybką i kontrolowaną jazdę w dół, ale także sprawny podjazd. Enduro jest odmianą kolarstwa ekstremalnego. Jak po nazwie możemy się domyśleć, jest ona nastawiona na sprawdzenie wytrzymałości rowerzysty. W końcu nazwa enduro wywodzi się z angielskiego ‘endurance’, czyli wytrzymałość. 

Z tego względu rower typu enduro łączy w sobie wiele różnych i nierzadko sprzecznych cech.  Jest jednocześnie lekki i wytrzymały. Waga roweru waha się od 12 do 16 kg. Oprócz tego posiada najnowszej generacji technologię, która przekłada się na komfort jazdy. Co więcej, rama od marki Evil objęta jest dożywotnią gwarancją. Z kolei zawieszenie roweru jest jednocześnie pełne i czułe. Nie przeszkadza przy tym w pedałowaniu. Rowery enduro są więc połączeniem wszystkich najważniejszych cech, które powinien posiadać sprzęt do jazdy w warunkach ekstremalnych.