Archetyp bogini

Archetyp bogini

Wiele mówi i pisze się o wschodzie i przebudzeniu Bogini i Kobiecości przynoszącej równowagę w świecie. I rzeczywiście, kobieca energia wzrasta, a wiele kobiet i mężczyzn doświadcza otwierania się serca.

Podczas gdy nosiciele przeważającej ilości Kobiecej energii goją swoje rany, które powstały na wskutek tłumienia ich uczuć i wrażliwości, nosiciele przeważającej Męskiej energii leczą rany powstałe na wskutek tłumienia swoich uczuć i wrażliwości. Oboje zarówno uzdrawiają w sobie potrzebę bycia pod kontrolą. Kobieta oczyszcza w sobie potrzebę manipulacji i przywiązania, a Mężczyzna – potrzebę utrzymania władzy i ucieczki, kiedy robi się zbyt emocjonalnie.

Dla obu stron przyjmowanie tej Kobiecej energii skutkuje pełną realizacją. Jest to ostateczne zrównoważenie. Męskość teraz oddaje hołd Kobiecości, ponieważ stała się jej częścią. Docenia nową jakość odczuć i bycia. Po drugiej stronie Kobiecość z honorem integruje w sobie boską męskość. Męską siłę i niezłomność oraz jakość prowadzenia. Dla Kobiecości i Męskości wszystko się zmienia. Na początku wydaje się to być zbyt przytłaczające, ale dla tych, którym wystarczy siły i odwagi aby to objąć i przepracować, pojawią się niesamowite uprawnienia. Z siłą, którą nikt by nawet nie podejrzewał, że jest możliwa. Stajemy się niezwyciężeni. Jednak ta niezwyciężoność oparta jest na współczuciu i miłości, a nie na walce i strachu. Teraz, wrażliwość jest naszą największą siłą. Stajemy się w pełni zharmonizowani. Yin i Yang zawarte w jednej osobie.

Pojawienie się nowego Archetypu Bogini

Jedno, co jest bardzo ważne to, aby zrozumieć, że rozwijająca się obecnie moc Bogini nie jest odrodzeniem czegoś co istniało tutaj przedtem, ale jest pojawieniem się nowego archetypu – nowego modelu. Pierwszy raz męska i żeńska energia wchodzą w pełną równowagę. A więc – Jaki jest ten nowy archetyp? Jakie cechy przejawia?

Teraz przez pewien czas, za każdym razem, kiedy rozważałam nad tematem nowego Archetypu Bogini, pokazywała mi się Pippi Langstrumpf. Była jednym z bohaterów z mojego dzieciństwa. Czytałam książki i oglądałam filmy niezliczoną ilość razy. Bardzo chciałam być i żyć tak jak ona. Wtedy nie miałam pojęcia, że opowiadania Astrid Lindgren zawierają bardzo silne kody aktywacyjne, przygotowujące mnie i wielu innych na to, co miało nadejść. Tak więc wczoraj po raz pierwszy od czasów dzieciństwa oglądałam Pippi. I to było dla mnie tak uderzające doświadczenie, widząc nowy Archetyp Bogini tak doskonale reprezentowany przez jej postać. Teraz – dlaczego miałabym mówić, że nową Boginię reprezentuje mała dziewczynka z piegami, dziwnym ubraniem i rudymi, sterczącymi warkoczami? Pozwól, że wprowadzę cię trochę do tej opowieści…

W niemieckiej wersji utworu Pippi śpiewa: „ Ich mach mir die Welt widewidewie sie mir gefällt” oraz „ Und jeder der uns mag, kriegt unser Einmaleins gelehrt”.

Tłumaczenie tekstu da nam (przetłumaczone ze strony w języku ang.): „ Stworzę mój wielki świat, tak jak mi się podoba” oraz „ I każdy, kto nas lubi, będzie nauczony naszego 101” („ And everyone who likes us will be taught our 101”). Tak na marginesie: 101 w świętym kodowaniu oznacza początek duchowej podróży, 1 jest liczbą nowych początków, a 0 reprezentuje Najwyższą Siłę Boską.

Dla mnie jest ona mistrzem twórcą z bardzo wysokimi wibracjami wesołości, radości, współczucia i wdzięczności. Jak zapewne wszyscy wiemy, wibracje, którymi emanujemy, tworzą naszą rzeczywistość. Tak więc, rzeczywistość Pippi jest światem pełnym obfitości, miłości i szczęścia. Jest potężną latarnią. Drogowskazem, który wie, że ludzie rezonujący z jej wibracją będą do niej przychodzić, kiedy będą gotowi na jej prawdę i styl życia. Nie próbuje nikogo przekonywać, ani nie biega rozpaczliwie, aby znaleźć przyjaciół. Ci, którzy do niej przychodzą, są gotowi nauczyć się jej 101. Jej sposobem na życie jest życie wypełnione szczęściem i perfekcyjną równowagą.

Kiedy byłam dzieckiem, rodzice zawsze powtarzali, że to tylko bajka, a prawdziwe życie jest zupełnie inne i nie mogę być taka jak Pippi albo wieść życia takiego jak ona. Teraz, po moim przebudzeniu jestem absolutnie pewna, że to jest dokładnie kierunek, w którym zmierza życie moje i wielu innych. Już tego doświadczam i jest to wielce ekscytujące.