Ubezo.pl – ubezpieczenie mieszkania Wrocław

Ubezo.pl – ubezpieczenie mieszkania Wrocław

Ubezpieczenia nieruchomości, w tym mieszkań, cieszą się dużą popularnością wśród Polaków. Niekiedy mogą one być obowiązkowe lub konieczne do obniżenia kosztu zobowiązania (w przypadku, gdy nieruchomość finansowana jest kredytem hipotecznym), natomiast wiele osób decyduje się na nie także w przypadku, kiedy są one w pełni opcjonalne.

W teorii można spróbować pozyskać takie ubezpieczenie samodzielnie, ale w praktyce łatwo jest pominąć jakąś dobrą ofertę i ostatecznie płacić za polisę znacznie więcej niż było to konieczne. Z tego względu rekomenduje się, aby ubezpieczenia, zwłaszcza takie ważne, jak ubezpieczenia nieruchomości zawierać z pomocą rzetelnej, doświadczonej multiagencji ubezpieczeniowej, takiej jak Ubezo.pl.

Co może obejmować ubezpieczenie mieszkania?

Potencjalny zakres ubezpieczenia mieszkania jest bardzo szeroki. To, co dokładnie będzie ono obejmować, zależy więc w dużej mierze od wybranego towarzystwa i jego oferty, a także od preferencji osoby decydującej się na ubezpieczenie. Wiele osób decyduje się przede wszystkim na ubezpieczenie pokrywające nieszczęśliwe wypadki związane z trudnymi warunkami pogodowymi, a więc na przykład uszkodzenia spowodowane powodzią, huraganem, trąbą powietrzną czy ogniem.

Jest jednak także wiele innych możliwości, które warto rozważyć. Wśród nich można wymienić między innymi ubezpieczenie od włamania i kradzieży, a także ubezpieczenie od wybicia szyb (czy to przypadkowo, czy w wyniku wandalizmu). Osoby mieszkające na wyższych piętrach, które z kolei na przykład obawiają się, że kiedyś zaleją przypadkiem swoich sąsiadów z dołu, powinny zainteresować się zaś zwłaszcza ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej.

Jak przebiega wybór polisy z multiagentem?

Współpraca z multiagentem Ubezo.pl zaczyna się zawsze od przedstawieniu mu przez klienta jego oczekiwań i możliwości w zakresie ubezpieczenia. Ważne są przede wszystkim takie informacje, jak to, jaką nieruchomość dokładnie dana osoba chce ubezpieczyć (stan nieruchomości, jej lokalizacja i inne tego typu aspekty wpływają bowiem na cenę ubezpieczenia), na jaką składkę może sobie pozwolić i jakie typy zdarzeń ma obejmować polisa.

Następnie ekspert na podstawie zebranych informacji selekcjonuje najlepsze oferty i przedstawia je klientowi, a także chętnie odpowiada na wszelkie pytania, które mogą się pojawić w związku z polisą. Po podjęciu przez klienta decyzji o zakupie polisy, multiagent wspiera w szybkim i sprawnym załatwieniu wszystkich formalności (między innymi w poprawnym wypełnieniu wniosku o ubezpieczenie). Służy także radą i pomocą już po podpisaniu umowy, więc w każdej chwili można bez problemu się do niego zwrócić.