Najbardziej niebezpieczne rasy psów

Najbardziej niebezpieczne rasy psów

Istnieją takie rasy psów, które są szczególnie niebezpieczne. I których posiadanie wymaga odpowiedniej tresury. Do ras tych można zaliczyć między innymi: Rottweiler, Buldog amerykański, Dog argentyński, Pies kanaryjski, jak również Owczarek kaukaski.

Rottweiler

Pies rasy Rottweiler, uchodzi za jedną z najniebezpieczniejszych ras, które w ogóle występują. Pies ten odznacza się przede wszystkim bardzo zwartym charakterem, pewnością siebie, posłuszeństwem, wiernością, czujnością, nieustraszeniem, jak również opanowaniem. Pies ten posiada czarne umaszczenie, które jest jednolite, a także rdzawe elementy w swym umaszczeniu, które przede wszystkim znajdują się w okolicy dolnych części łap. Trzeba też powiedzieć, że psy rasy Rottweiler są podatne na problemy zdrowotne związane ze skrętami żołądka oraz dysplazją stawów biodrowych.

Buldog amerykański

Buldog amerykański jest psem charakteryzującym się dużą dozą energii, chęcią dominowania, stanowczością, jak również pewnością siebie. Omawiając charakterystykę psa, jakim jest Buldog amerykański trzeba też zaznaczyć, iż jest to rasa bardzo inteligentna. Wobec tego, każdy właściciel takiego psa musi pamiętać, że kształtować w nim negatywnych nawyków, ponieważ gdy taki pies dorośnie to ciężko będzie nad nim zapanować. Buldog amerykański jest też swojego rodzaju łowcą, posiadającym krótką sierść o białym umaszczeniu. Jeżeli chodzi o kwestię chorób, które najczęściej dotykają te psy to trzeba zaliczyć tutaj przede wszystkim: niedoczynność tarczycy oraz niedorozwój tchawicy. Rasa te może mieć również problemy z dość intensywnym wysiłkiem fizycznym.

Dog argentyński

Dog argentyński jest to rasa, która z dużą łatwością przyswaja komendy, jest opiekuńcza oraz lojalna. Psy tej rasy są w gotowości zawsze obronić swojego właściciela przed jakimkolwiek niebezpieczeństwem. Posiadają one również bardzo duży stopnień niezależności, dlatego istotne jest, aby systematycznie uczęszczać z takim psem na różne zajęcia szkolące. Dog argentyński świadomy swojej siły i łatwo wyprowadzić go z równowagi. Głównymi chorobami, które dotykają te psy są: niedoczynność tarczycy, jak również dysplazja stawów biodrowych.

Pies kanaryjski

Pies kanaryjski charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jest bardzo uparty, nieufny, dominujący, ale również bardzo lojalny. Decyzja związana z posiadaniem takiego psa powinna być szczególnie przemyślana, ponieważ zdarzały się przypadki, że Pies kanaryjski zaatakował swojego właściciela bez konkretnej przyczyny. W związku z tym, trzeba pamiętać, że jego posiadanie wiąże się z koniecznością poddawania go różnorodnym szkoleniom. Pies kanaryjski jest to również rasa, która w przeszłości była używana do walk psów. Jest on bardzo dobrym stróżem oraz psem obronnym. Jeżeli chodzi o główne zalety Psa kanaryjskiego to trzeba do nich zaliczyć w szczególności opiekuńczość w stosunku do dzieci, a także łatwość w jego pielęgnacji.

Owczarek kaukaski

Owczarek kaukaski jest to rasa charakteryzująca się przede wszystkim dużą dozą lojalności, czujnością, pewnością siebie, dominacją, ale również opiekuńczością. Otóż, trzeba dodatkowo powiedzieć, że psy bardzo przywiązują się do swojego właściciela i mogą być o niego zaborcze. Dlatego należy wyznaczać mu pewne granice, których nie może przekraczać. Bowiem, im będzie starszy, tym zaborczość o jego właściciela może przerodzić się nawet w agresję. Psy te mają predyspozycję do słuchania poleceń wyłącznie jednej osoby, którą darzą największą miłością. Są one również podatne na problemy żołądkowe.