4 rzeczy przydatne w podróży diabetykom

4 rzeczy przydatne w podróży diabetykom

Diabetycy, mimo, że każdego dnia muszą zmierzać się z trudną chorobą i jej nieprzyjemnymi objawami, mogą bez przeszkód korzystać z uroków podróży. Dzięki postępowi medycyny i technologii mogą bowiem zabrać ze sobą insulinę oraz urządzenia do jej podawania, a także wszelkie potrzebne akcesoria, które pozwolą utrzymać w ryzach chorobę w trakcie wyjazdu. Co, oprócz medykamentów, jest przydatne w podróży i warto spakować do walizki?

Żel antybakteryjny – miej go zawsze pod ręką

Bezdyskusyjnie, żel antybakteryjny powinien być zawsze w pobliżu, także w podróży. Dobrej jakości żele antybakteryjne skutecznie bowiem dezynfekują wszelkie rany, otarcia, skaleczenia, a tych w trakcie podróży, szczególnie tych pieszych, nie brakuje. W bezpieczny i sprawdzony żel antybakteryjny można zaopatrzyć się w sklepie internetowym diabetyk24.pl. Cukrzycy są niestety bardzo podatni na zranienia, a to za sprawą obniżonego czucia bólu. Osoby chore na cukrzycę po prostu czasami nie czują, że się skaleczyły, co w wielu przypadkach prowadzi do infekcji. A te w przypadku diabetyków są wyjątkowo niebezpieczne. Żel antybakteryjny powinien być zatem zawsze pod ręką!

Boso przez świat? Zdecydowanie lepiej w skarpetkach bezuciskowych!

Mimo, że stąpanie boso po trawie pełnej porannej rosy, to wyjątkowo przyjemne doznanie, to jednak w przypadku diabetyków, zdecydowanie lepiej z niego zrezygnować. Osoby chore na cukrzycę powinny zwracać szczególną uwagę na odpowiednie zabezpieczenie stóp. Rany, które pojawią się w trakcie podróży w wyniku otarcia, nastąpienia na ostry kamień, mogą prowadzić bowiem do poważnych powikłań cukrzycowych, a w najgorszym przypadku do amputacji. Wśród rzeczy przydatnych w podróży powinny zatem znaleźć się skarpetki bezuciskowe. Noszenie ich jest komfortowe, a ponadto wykazują one wiele właściwości leczniczych oraz ochronnych. Skarpetki bezuciskowe działają antygrzybiczo, antyalergicznie, a poza tym są zaprojektowane tak, by jak sama nazwa wskazuje, nie uciskać dolnych kończyn. Umożliwia to swobodny przepływ krwi. Skarpetki bezuciskowe z dobrej jakości bawełny warto zatem wrzucić do plecaka!

Słodycze dla cukrzyków, gdy najdzie ochota na słodkie co nieco

W bagażu podróżnym nie powinno zabraknąć prowiantu, a ten, jak wiadomo, w przypadku diabetyków musi być odpowiedni. Każdego z nas czasami nachodzi ochota na coś słodkiego, dlatego w przypadku cukrzyków warto zaopatrzyć się w słodycze, które nie powodują skoków cukru. W specjalistycznych sklepach dla diabetyków znaleźć można szeroki wybór przekąsek przydatnych w podróży, idealnych na wycieczkę pieszą czy jako prowiant na drogę. Można wybierać w dość szerokim asortymencie smakołyków, bowiem w sprzedaży dostępne są, m.in. ciastka, cukierki, czekolada. Zdrowe, smaczne i bezpieczne.

Balsam nawilżający na ratunek suchej skórze

Skóra osób chorych na cukrzycę jest wyjątkowo delikatna, wrażliwa oraz sucha. Problemy ze skórą, takie jak świąd, pieczenie, swędzenie potrafią zepsuć każdy moment i nie są mile widziane, także w czasie podróży. Aby się przed nimi ustrzec warto zapakować do plecaka dobrej jakości balsam nawilżający do suchej skóry. W kosmetyczce diabetyków dominują zwykle produkty o działaniu natłuszczającym, takie jak kremy do rąk, kremy do stóp, jednak nie wszystkie zmieszczą się do bagażu. Jeśli trzeba wybrać jeden, o najszerszym zakresie działania, to najlepiej zdecydować się właśnie na balsam nawilżający. Przyda się po kąpieli w morzu, po wycieczce w góry, po wieczornym prysznicu. Można nim posmarować praktycznie całe ciało i tym samym zapewnić odpowiedni stopień nawilżenia. Z uwagi na fakt, że urlop spędza się w różnych miejscach o odmiennym klimacie, często bardzo ciepłym, to balsam nawilżający jest nie tylko przydatny w podróży, ale wręcz niezastąpiony.