Czy stara cegła w czerwonym kolorze to dobry pomysł na wykończenie?

Czy stara cegła w czerwonym kolorze to dobry pomysł na wykończenie?

Oryginalna stara cegła w czerwonym kolorze to materiał stosowany w architekturze od wielu wieków. Oczywiście najbardziej kojarzy się z nieco mrocznymi budowlami gotyku i oczywiście stylem industrialnym, który wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z opuszczonych fabryk. Aktualnie najczęściej widzimy starą cegłę w nowoczesnych loftach, a nawet w budynkach sakralnych. Na przestrzeni ostatnich lat czerwona stara cegła zadomowiła się też w naszych domach i mieszkaniach. Czy ten popularny trend zostanie z nami na dłużej? Czy jego awangardowy charakter jest na tyle uniwersalny, że sprawdzi się w każdej stylistyce? Sprawdź i zainspiruj się czerwoną cegłą.

Stara cegła – musisz ją mieć!

Czerwony od zawsze przywołuje skrajne emocje. Dla jednych to kwintesencja agresji, inni kojarzą go z miłością i erotyzmem, a kolejni z władzą. Bez względu a to, czerwony to kolor bardzo pożądany we wnętrzach, szczególnie w postaci starej cegły.

Choć czerwona stara cegła króluje we wnętrzach od kilku lat, w dalszym ciągu pojawiają się nowe i bardzo interesujące pomysły na wykorzystanie jej w domowych pieleszach. Jak zatem wpleść płytki z cegły rozbiórkowej w styl swojego mieszkania?

Stereotypy dotyczące aranżacji z czerwona starą cegłą

Mnóstwo osób kojarzy starą cegłę w odcieniach czerwieni z surowym stylem industrialnym. Nic w tym dziwnego, bo stara cegła prezentuje się wręcz genialnie w przestronnych loftach rodem z ulic Nowego Jorku. Nie oznacza to jednak, że cegła z rozbiórki nie może być z powodzeniem zastosowana w innych aranżacjach.

Stara cegła nie jedno ma imię

Uniwersalność tego popularnego materiału wykończeniowego przejawia się między innymi w nieskończonych możliwościach wykorzystania cegły w różnych stylach i metrażach. Ale nie tylko. Oryginalna stara cegła którą możesz znaleźć na https://e-ceglanafantazja.pl/ sprawdza się zarówno w części wypoczynkowej tj. salon czy sypialni, jak i w pomieszczeniach użytkowych tj. kuchni czy łazienka.

Aktualnie na rynku dostępne są bardzo różne rodzaje cegieł, dzięki czemu możliwości aranżacji przestrzeni mieszkalnej są niemal nieograniczone. Nierówna faktura, wgniecenia i zadrapania, a także naturalny kolor sprawiają, że stara cegła z rozbiórki prezentuje się dobrze w każdym wnętrzu.

Oprócz gotowych produktów takich jak płytki z cegły rozbiórkowej, w trakcie remontu można się również zdecydować na odkrycie kilku warstw tynku i dotarcie do warstwy ceglanej ściany, jeśli taka oczywiście występuje w strukturze budynku. W tym przypadku należy jednak pamiętać o zaimpregnowaniu całej powierzchni ściany specjalistycznym impregnatem.

Zalety starej cegły rozbiórkowej można wymieniać bez końca. Jest świetnym izolatorem, doskonale wycisza pomieszczenie, nie blaknie z biegiem lat i jest stosunkowo łatwa w utrzymaniu w czystości. Warto wykorzystać jako dodatek uzupełniający wnętrze, albo główny element aranżacji pomieszczenia. W obu przypadkach stara cegła z rozbiórki będzie się prezentować wyśmienicie.