Jak dbać o doczepiane włosy słowiańskie?

Jak dbać o doczepiane włosy słowiańskie?

Zdecydowałaś się na przedłużenie włosów i chcesz, aby wyglądały one jak najlepiej przez długi czas? Nie obejdzie się bez odpowiedniej pielęgnacji, która sprawi, że Twoje doczepiane włosy słowiańskie będą wyglądać doskonale nawet przez kilka miesięcy. Zobacz, jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów doczepianych, aby efekty zabiegu utrzymywały się przez długi czas. Wbrew pozorom nie jest to bardzo skomplikowane i czasochłonne.

Rozczesywanie włosów doczepianych

Każde włosy doczepiane czy to słowiańskie, czy europejskie wymagają częstego rozczesywania. Zanim jednak sięgniesz po jakiś grzebień lub szczotkę sprawdź, czy na pewno nadaje się ona do czesania doczepek. Grzebień o wąskim rozstawie zębów czy też szczotka, która ciągnie włosy, może uszkodzić łączenia włosów doczepianych z naturalnymi i tym samym skrócić „żywotność” przedłużania. Do czesania włosów doczepianych wybierz specjalną szczotkę, która została stworzona właśnie z myślą o delikatnym rozczesywaniu włosów. Czesząc włosy, zaczynaj od końcówek i płynnie przechodź ku górze głowy.

Wiąż włosy na noc

Doczepiane włosy słowiańskie należy zabezpieczać przed uszkodzeniami mechanicznymi. Pocieranie o poduszkę i pościel przez kilka godzin w ciągu nocy z pewnością im nie służy, dlatego najlepiej jest je związać. Wiążąc włosy przedłużane na noc, zmniejszasz ryzyko ich uszkodzenia, a co gorsza wyrwania doczepionych pasemek, co niestety czasem się zdarza. Wystarczy, że zrobisz sobie luźnego warkocza lub koka i z taką fryzurą położysz się wieczorem do łóżka.

Odpowiednia technika mycia

Kolejną ważną kwestią jest mycie włosów przedłużanych. Należy do tego używać letniej wody i lepiej jest unikać mycia głową w dół. Dzięki temu włosy nie będą się aż tak mocno plątać, a zbyt wysoka temperatura nie osłabi miejsca łączeń. Myjąc włosy, wykonuj delikatne ruchy góra-dół. Im delikatniej będziesz myć swoje włosy, tym lepiej, ponieważ nie będą się plątać, a ich późniejsze rozczesanie będzie o wiele łatwiejsze. Do mycia używaj tylko delikatnych szamponów i lekkich odżywek.

Suszenie włosów

Po myciu włosów wiele kobiet przystępuje do suszenia. Najlepiej jest zostawić włosy, aby wyschły samodzielnie, ale jeśli nie możesz tego zrobić, to wprowadź poprawną technikę suszenia suszarką. Ustaw sprzęt na zimne lub letnie powietrze, suszarkę oddal od głowy o ok. 30 cm i nie wykonuj przypadkowych ruchów w różne strony, ponieważ możesz poplątać włosy. Podczas suszenia przeczesuj włosy palcami, a na sam koniec potraktuj je zimnym powietrzem, aby domknąć łuski włosów.