Trening umysłu – jak go wykonać aby działał?

Trening umysłu – jak go wykonać aby działał?

Wiele osób dba o to, aby ich ciało było wysportowane oraz w dobrej kondycji. Dużo mówi się też o tym, że treningi ciała mają dobry wpływ na naszą psychikę oraz samopoczucie. Oczywiście jest to prawda i nie da się temu zaprzeczyć. Niestety równocześnie wiele osób zapomina o tym, jak ważny jest trening umysłu. Mało kto dba o to, aby go rozwijać i podtrzymywać w „dobrej kondycji”. Oczywiście warto to zmienić i regularnie trenować swój umysł, aby zdobywać nową wiedzę oraz zadbać o swoje zdrowie. Zobacz jak wykonać trening umysłu.

Od czego zacząć trening mózgu?

Przed treningiem umysłu warto zwrócić uwagę na swoją ogólną kondycję fizyczną. Wbrew pozorom to, jak czujemy się fizycznie, ma duży wpływ na to, czy trening umysłu przebiegnie w sposób efektywny. Duży wpływ na to, jak pracuje nasz umysł, ma sen i odpowiednia dieta. Jeśli zaniedbujesz, któryś z tych aspektów np. od dłuższego czasu się nie wysypiasz, to możesz mieć problem z treningiem umysłu. Przemęczone ciało daje o sobie znać, chociażby w postaci braku skupienia. Bardzo chciałbyś się skupić na jakimś logicznym zadaniu, ale kompletnie Ci to nie wychodzi? Najprawdopodobniej powinieneś wprowadzić zmiany w swoim trybie życia.

Na sam początek zadbaj o dobry sen. Staraj się, aby było to przynajmniej 7-8h w ciągu nocy. Człowiek wyspany potrafi się lepiej skupić i treningi są dla niego łatwiejsze. Po drugie zmień swoją dietę. Wprowadź do niej więcej witamin i wartości odżywczych, które napędzają organizm. Nie pomijaj posiłków ani nie przejadaj się nadmiernie. Odpowiednia dieta, a w tym woda ma duże znaczenie dla procesów myślowych. Jeśli będziesz tego przestrzegał, to trening umysłu będzie przyjemniejszy.

Trening umysłu – ćwiczenia

Skoro wiesz już, jak przygotować się do treningu to podpowiemy Ci jak go wykonać. Trening możesz zacząć od zagadek i ćwiczeń logicznych. Takie rzeczy mają na celu poprawienie sprawności umysłu – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Może to być, chociażby popularna kostka Rubika. Do dyspozycji masz też wiele aplikacji na telefon, które mają na celu trening umysłu. Wystarczy, że każdego dnia poświęcisz temu kilkanaście lub kilkadziesiąt minut. Pierwsze efekty mogą być widoczne, dopiero po dłuższym czasie więc nie powinieneś się od razu poddawać.

Dobrym sposobem na ćwiczenie umysłu jest też nauka języków obcych. Ucząc się obcego języka, ćwiczysz pamięć i logiczne myślenie. Na samym początku nauki nowego języka Twój mózg będzie pracował bardzo intensywnie, co doskonale trenuje umysł. Później nauka będzie przychodzić Ci już nieco łatwiej.