Jak posprzątać mieszkanie po remoncie? Praktyczne porady

Jak posprzątać mieszkanie po remoncie? Praktyczne porady

Remont zawsze wiążę się z większą ilością kurzu, zanieczyszczeń i brudu, który pozostanie nam do usunięcia. Warto się do tego wcześniej przygotować i jeszcze zanim zaczniesz prace remontowe pomyśleć o sprzątaniu całego mieszkania. Zobacz jakie akcesoria i narzędzia mogą Ci być do tego niezbędne i jak wyczyścić mieszkanie po remoncie.

Zabezpiecz pomieszczenie przed brudem

Jeśli wiesz, że będziesz wykonywać prace, które generują dużo kurzu i brudu np. gruntowanie i malowania ścian, to odpowiednio się do tego przygotuj. Możesz zaoszczędzić sporo czasu na sprzątaniu, jeśli dokładnie obkleisz podłogi, drzwi i okna. Potrzebna będzie Ci jedynie taśma malarska oraz duża ilość jednorazowej folii. Jeśli nie chcesz szorować podłóg z zaschniętych plam, których ciężko jest się pozbyć, to przykryj ją folią. Ten prosty trik sprawi, że liczba rzeczy, które będziesz miał do sprzątania po remoncie, zmniejszy się. Plamy z farby i gruntu zostaną na folii, a Ty będziesz musiał jedynie umyć podłogę mopem po całym remoncie.

Sprzątanie od góry do dołu

Po remoncie kurz może osadzić się nawet na suficie dlatego sprzątając warto pamiętać o zasadzie”od góry do dołu”. Zacznij od odkurzenia sufitu, lamp i wszystkich elementów, które znajdują się najwyżej, następnie wytrzyj meble, okna, drzwi i dopiero na końcu umyj podłogę, na którą opadł brud, który odkurzałeś u góry. Dzięki temu zaoszczędzisz sobie pracy i kilkukrotnego zmywania podłogi.

Skorzystaj z odpowiedniego sprzętu

Sprzątanie po remoncie, może wymagać od Ciebie użycia dodatkowego sprzętu. Jeśli na podłodze osadził się tynk, gruz i pył warto go odkurzyć specjalnym odkurzaczem i zapakować w szczelne worki. Konieczne może być także użycie mocniejszej chemii do sprzątania, która upora się z zabrudzeniami, które powstały podczas prac remontowych. Pamiętaj też o tym, że niektórych śmieci np. gruzu nie możesz tak po prostu wyrzucić do kosza. W tym celu warto wezwać profesjonalną firmę http://www.gratoman.pl/wywoz-smieci-bydgoszcz/, która zajmuje się wywozem takich odpadów. Nie będziesz musiał martwić się o to, aby zutylizować śmieci w legalny sposób, ponieważ firma sama się tym zajmie.

Podejdź do tego profesjonalnie

Oczywiste jest, że nikt z nas nie lubi sprzątać poremontowych brudów. Zazwyczaj wymaga to sporo czasu jednak ma również swoje plusy. Pomyśl o tym, że jeśli się do tego przyłożysz to na następne kilka miesięcy, będziesz miał z głowy gruntowne porządki. Zaletą sprzątania po remoncie jest to, że każde pomieszczenie staje się wtedy gruntownie wysprzątane i aż lśni nowością. Przebywanie w takich miejscach jest bardzo przyjemne i satysfakcjonujące.