Co to znaczy osiągnąć sukces?

Co to znaczy osiągnąć sukces?

To, czym jest sukces można interpretować na wiele różnych sposobów, zależnie od indywidualnych celów, potrzeb i ambicji jednostki. Każdy człowiek ma coś, do czego dąży, albo przynajmniej coś, co chciałby uzyskać, nawet jeśli nie robi nic w tym kierunku. Osiągnięcie sukcesu może więc oznaczać skrajnie różne rzeczy dla każdego człowieka.

Być spełnionym zawodowo

Osiągnięcie wysokiego stanowiska, szczególnie takiego powiązanego z dobrymi zarobkami i prestiżem społecznym, dla wielu może się wydawać niemożliwe i byłoby spełnieniem ich marzeń. Zwłaszcza, jeśli byłoby ono powiązane z ich zainteresowaniami, ponieważ stosunkowo niewiele osób ma możliwość wykonywania pracy którą kochają, czy chociaż lubią. Kariera pochłania znaczną część życia niemal wszystkich ludzi, więc niektórzy, zwłaszcza ci szczególnie ambitni, mogą uznać sukces w pracy za nieodłączny, a nawet najważniejszy element osiągnięcia sukcesu w życiu. Wymaga to jednak często ogromu pracy i poświęceń, więc często odbywa się kosztem innych aspektów życia.

Mieć dobre życie prywatne

Dla niektórych kariera może być sprawą drugorzędną, a życie prywatne – priorytetową. Dobre relacje z rodziną, liczni przyjaciele i znajomi z którymi można przyjemnie spędzać czas to dla nich szczyt szczęścia. Pogoń za pieniędzmi czy statusem może wydawać im się trywialna i małostkowa. Sukcesem jest więc być człowiekiem, który zmęczony po pracy przychodzi do domu i cieszy się, że zobaczy swoją rodzinę, jest dumny ze swoich dzieci i niczego mu nie brakuje w życiu osobistym. W przeciwieństwie do sukcesu zawodowego, wymaga to nie tylko wysiłku, ale też dużej dozy szczęścia.

Niczego nie żałować

Nie każdy może być człowiekiem zamożnym, sławnym, na wysokim stanowisku, na przykład prezydentem kraju czy prezesem firmy. Jest to zwyczajnie niewykonalne. Dla niektórych więc osiągnięcie sukcesu może nie równać się wielkim dokonaniom, a po prostu życiem w ten sposób, aby móc powiedzieć, że niczego się nie żałuje i żyje się tak, jak się chce. Ich celem jest nie spełnianie czyichś oczekiwań czy wpasowywanie się w najbardziej popularne definicje sukcesu, a życie według swoich własnych zasad. Nie jest to być może typ sukcesu szanowany przez ogół społeczeństwa, ale dla niektórych jest jedyną możliwą drogą do szczęścia.

Nikt nie może jednoznacznie odpowiedzieć za wszystkich, czym właściwie jest sukces http://twoja-motywacja.pl/blog/jak-osiagnac-sukces/ i jak go osiągnąć. Tak jak nie ma dwóch identycznych ludzi, tak nie ma identycznej dla dwóch ludzi definicji sukcesu. Zawsze coś, nawet jakieś małe szczegóły, muszą się różnić. Sprawia to, że to co dla jednego jest porażką, dla drugiego jest marzeniem, i na odwrót.