Arytmia serca – jak się przed nią ustrzec?

Arytmia serca – jak się przed nią ustrzec?

Serce uznawane jest za najważniejszy organ odpowiadający za życie człowieka. To właśnie choroby układu krążenia stanowią najczęstszą przyczynę śmierci w Europie. Posiadając taką wiedzę, warto zadbać o własne serce, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania. Jednym z częstych schorzeń jest arytmia serca. Jak jej uniknąć?

Serce człowieka to organ, który leży tak naprawdę w centrum organizmu. Jego rola jest niezwykle istotna – stanowi podstawowy element układu krążenia, który transportuje kluczowe dla życia substancje do całego organizmu. Z tego względu nie warto bagatelizować wszelkich objawów sugerujących nieprawidłowe działanie serca. Doskonałym urządzeniem, które pomoże nam kontrolować pracę serca jest Kardia 6L. Oprócz tego warto wdrożyć działania, dzięki któremu zmniejszymy ryzyko arytmii serca. To szczególnie ważne w podeszłym wieku, jednak nie tylko, ponieważ arytmia może również spotkać osoby młodsze. Jak należy dbać o własne serce? Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami!

Wyeliminuj czynniki ryzyka

Podstawą profilaktyki arytmii serca jest zdrowy tryb życia. W związku z tym w życiu osoby dbającej o serce nie ma miejsca na używki – długotrwałe palenie tytoniu oraz nadużywanie alkoholu może w znacznym stopniu przyczynić się do nieprawidłowej pracy serca. Kofeina również nie jest mile widziana. Oprócz tego z diety należy wykluczyć produkty spożywcze powodujące podniesienie poziomu cholesterolu w organizmie. Duża ilość ruchu powinna natomiast pomóc w walce z arytmią serca. Ważnym czynnikiem wpływającym na możliwość wystąpienia arytmii jest stres, szczególnie w przewlekłej postaci. Jeśli zatem z naszego życia możemy wyeliminować sytuacje stresogenne, warto to zrobić. Zastosowanie się do powyższych zasad powinno w istotnym stopniu przyczynić się do przeciwdziałania arytmii serca.

Skorzystaj ze specjalnego urządzenia

Kontrolowanie rytmu serca wymaga badań lekarskich i testów diagnostycznych, które pomagają wykryć istnienie choroby. Bardzo często zdarza się, że arytmia nie daje większych objawów, co może być mylące. Osoby znajdujące się w grupie ryzyka powinny więc regularnie się badać. Doskonałym sposobem na przeciwdziałanie arytmii jest wyposażenie się w specjalne urządzenie Kardia Mobile 6L, które pomoże Ci badać bicie serca. Z jego pomocą dowiesz się, czy Twoje serce pracuje prawidłowo. Pomiarów możesz dokonać w dowolnym miejscu kiedy tylko zechcesz. Dzięki wygodnej aplikacji na smartfona lub tablet będziesz w stanie sprawdzać swoje wyniki, a w razie takiej potrzeby przesyłać je Twojemu lekarzowi.