Wszystko co musisz wiedzieć o przedłużaniu włosów

Wszystko co musisz wiedzieć o przedłużaniu włosów

Marzysz o długich włosach, ale brak ci cierpliwości? Zastanów się więc nad ich przedłużeniem. Dzisiejsze metody doczepiania włosów, dają bardzo obiecujące i trwałe rezultaty. Zamiast miesiącami je zapuszczać, w ciągu jednego dnia możesz stać się szczęśliwą posiadaczką pięknych, długich włosów, które odmienią twój wygląd i natchną większą pewnością siebie.

Sztuczne czy prawdziwe?

Efekt przedłużania lub zagęszczania zależy od jakości włosów, które wybierzesz. To oczywiście również wpływa na cenę całego zabiegu. Najbardziej popularne jest doczepianie włosów sztucznych, a to dlatego, że naturalne są dużo droższe i trudniejsze do zdobycia. Sztuczne włosy wymagają większej niestety pielęgnacji i można je myć wyłącznie odpowiednimi do takiej pielęgnacji środkami. Ostrożnie też należy obchodzić się z suszarką, gdyż sztuczne włosy nie zawsze są odporne na wysoką temperaturę i nie układają się tak, jak włosy naturalne.

Metody doczepiania

Do przedłużania używa się zazwyczaj pasemek o długości 35-60 cm. Pasemka doczepia się do nasady naszych naturalnych włosów. Trwałość takiego zabiegu jest uzależniona od metody jaką wybierzemy:
Metoda keratynowa – polega na doczepianiu pasemek na ciepło, za pomocą specjalnego, rozgrzanego kleju, wosku lub keratyny. Włosy są poddawane działaniu temperatury i środków chemicznych. Odrosty pojawiają się po upływie kilku miesięcy.
Metoda obrączkowa – charakteryzuje się doczepianiem na zimno, za pomocą specjalnych obrączek, wykonanych z aluminium. Mogą one mieć różne kolory, dzięki czemu łatwo dopasować je do włosów w taki sposób, aby były niewidoczne. Zaletą tego zabiegu jest to, że włosy nie są poddawane wysokiej temperaturze, ani działaniom środków chemicznych.
Metoda ultradźwięków – metoda dobra dla naturalnych włosów, ponieważ nie wykorzystuje się wysokiej temperatury, a po zabiegu tworzą się pasma o delikatnym i płaskim połączeniu, co nie powoduje plątania się włosów.

Jak to się robi?

Doczepiane pasma mocowane są przy nasadzie włosów, ale nie przy samej krawędzi. Dzięki temu przykrywane są łączenia. Po doczepieniu pasm, włosy są strzyżone i cieniowane, żeby osiągnąć jak najbardziej naturalny efekt, a całość fryzury była spójna. Zabieg przedłużania trwa ok. 4 godzin i jest całkowicie bezbolesny.

Pielęgnacja przedłużonych włosów

Odpowiednia pielęgnacja przedłużonych włosów zapewnia długotrwały efekt. Przed umyciem, jak również po, włosy należy delikatnie rozczesać rzadkim grzebieniem. Do mycia natomiast należy używać szamponów bez kwasów owocowych, które przeważnie niszczą przedłużone włosy. Staraj się je myć delikatnie, nie plącząc ich. Na koniec używaj odżywek bez spłukiwania, ale nie nakładaj ich zbyt blisko łączeń.

Jak odczepić przedłużane włosy?

Jeżeli z różnych względów chcesz się pozbyć sztucznych włosów, udaj się w tym celu do fryzjera, który postara się to zrobić dobrze. Samodzielne odczepianie może nastąpić tylko wtedy, kiedy chcesz mieć bardzo krótkie włosy, gdyż wiąże się to najczęściej z obcięciem w miejscu ich łączenia.