Depilacja laserowa – kto może skorzystać z zabiegu? 

Depilacja laserowa – kto może skorzystać z zabiegu? 

Choć regularna depilacja zazwyczaj kojarzy się z czynnością kobiecą, to tak naprawdę wielu mężczyzn również się na nią decyduje. Z tego względu depilacja laserowa skierowana jest do obu płci. Jedynym ograniczeniem jest kolor włosów, gdyż na zbyt jasne owłosienie depilacja laserem niestety nie działa. Zobacz, kto może skorzystać z zabiegu depilacji laserowej http://pasjonacipiekna.pl/depilacja-laserowa-lodz/ i jak się do niego przygotować. 

Kto może skorzystać z depilacji laserowej? 

Zanim zdecydujesz się na zabieg depilacji laserowej, koniecznie sprawdź, czy nie masz żadnych przeciwwskazań. Na liście znajdują się między innymi chorobowe zmiany skóry, a także ciąża. W tym drugim przypadku nie można przez cały okres ciąży wykonywać zabiegów z wykorzystaniem lasera. Jeśli jednak powyższe punkty Cię nie dotyczą, to depilacja laserowa jest najlepszym sposobem na uzyskanie gładkiej skóry. 

Drugą kwestią jest kolor włosów. Depilacja laserowa polega na usuwaniu niechcianego owłosienia przy pomocy wiązki światła. Laser przenika przez skórę, jednak działa tylko na jej powierzchni. Tam jest pochłaniany przez melaninę, czyli barwnik, który znajduje się w mieszkach włosowych. Duża ilość emitowanego ciepła niszczy komórki włosowe, w efekcie włosy oraz mieszki zostają osłabione i wypadają. 

Żeby jednak depilacja laserowa przyniosła oczekiwane efekty, włosy nie mogą być zbyt jasne. Niestety na włosy blond oraz rude depilacja laserowa nie działa. Jeśli nie jesteś pewna, czy kwalifikujesz się do zabiegu, to możesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji. Najlepsze efekty widać na ciemnym owłosieniu, gdyż mieszki produkują dużo melaniny. 

Jak przygotować się do depilacji laserowej? 

Depilacja laserowa ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia. Skóra staje się gładka, a maszynka do golenia odchodzi w niepamięć. Jest to duża oszczędność czasu, bo jednak regularne golenie maszynką jest czasochłonne. Dzięki depilacji laserowej możesz zrezygnować z innych form depilacji już na zawsze. 

Warto jednak wiedzieć, że do zabiegu trzeba się odpowiednio przygotować. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na miesiąc przed depilacją laserową unikaj opalania i intensywnego słońca. Zrezygnuj także z solarium. Na kilka tygodni przed zabiegiem nie wyrywaj włosków – niewskazana jest więc depilacja pastą cukrową i woskiem. Natomiast na dobę przed zabiegiem ogól te części ciała,  które będziesz poddawać depilacji, maszynką do golenia. Dzięki temu laser będzie lepiej działać na mieszki włosowe, a efekty będą widoczne już po pierwszym zabiegu.