Czy depilacja laserowa jest skuteczna? Zobacz, jak długo utrzymują się efekty zabiegu

Czy depilacja laserowa jest skuteczna? Zobacz, jak długo utrzymują się efekty zabiegu

Depilacja laserowa to zabieg, który zdobywa coraz większą popularność. Wpływ na to ma jego skuteczność oraz efekty, które przynosi. Gładka skóra bez podrażnień to marzenie wielu kobiet a depilacja laserowa Kraków jest odpowiedzią na tę potrzebę. Jednak czy efekty po zabiegu są długotrwałe? Zobacz czy depilacja laserowa jest skuteczna i czy pozwala raz na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia.

Ile serii zabiegu depilacji laserowej trzeba wykonać, aby uzyskać trwały efekt?

Aby depilacja laserowa przyniosła oczekiwane i trwałe rezultaty konieczne jest przeprowadzenie kilku serii zabiegów. Serie należy wykonywać w określonych odstępach czasu, aby uzyskać efekt idealnie gładkiej skóry. W większości przypadków niezbędne jest wykonanie przynajmniej 6 zabiegów. Wszystko zależy od tego, jaką mamy karnację i jakie są włoski, których chcemy się pozbyć. Nie bez znaczenia są również uwarunkowania genetyczne i kwestie hormonalne. Podczas konsultacji specjalista określi, ile zabiegów należy wykonać, aby uzyskać zadowalające rezultaty.

Efekty depilacji laserowej

Zabieg depilacji laserem osłabia owłosienie i powoduje, że już po pierwszej serii włoski wypadają z warstwy zewnętrznej skóry. Dzieje się tak, ponieważ mieszki włosowe zostają osłabione przez światło lasera. Należy jednak pamiętać, że włoski, których mieszki były uśpione, zaczną wyrastać ze skóry po pewnym czasie. Właśnie dlatego należy wykonać kilka serii depilacji w odstępach co kilka tygodni. Dzięki temu można osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty.

Regularne odstępy pomiędzy seriami są ważne, ponieważ pozwalają osłabić strukturę włosa na tyle mocno, że jego dalszy wzrost jest uniemożliwiony. W efekcie partia ciała, która została poddana depilacji, jest miękka i gładka. Po wykonaniu wszystkich serii zaleca się wykonywanie zabiegów przypominających co jakiś czas, aby podtrzymać efekt depilacji laserowej.

Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

Depilacja laserem jest skuteczna pod warunkiem, że nie skończy się na jednej serii. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów należy wykonać serię zabiegów w równych odstępach czasu. Wynika to z różnej fazy wzrostu poszczególnych włosków. Światło lasera działa na włoski, które znajdują się aktualnie w fazie wzrostu, włoski, które są w fazie uśpienia, nie reagują na wiązki lasera. Wykonywanie depilacji systematycznie pozwala na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia z nóg, rąk, pach, okolic bikini oraz twarzy. Warto skorzystać z takiego zabiegu, jeśli chcesz raz na zawsze zapomnieć o codziennej depilacji maszynką do golenia.