Dzieci i ich wymyslne zabawy

Dzieci i ich wymyslne zabawy

Dzieci są wyjątkowymi specjalistami od twórczej zabawy. Jeśli chcesz spędzić wraz z nimi kreatywne popołudnie, zaproponuj im wspólne stworzenie małego dzieła sztuki. Połącz naukę ze świetną zabawą i razem z małymi artystami załóżcie domową manufakturę świeczek, mydełek oraz zabawek gipsowych.

Świece o różnorodnych kształtach

Wbrew pozorom samodzielne stworzenie takich ozdób jak świece nie jest takie trudne. A jeśli masz przy sobie małych i ciekawskich pomocników, produkcja różnokształtnych świeczek nie może się nie udać!

Od czego zacząć? Z pewnością będą tobie potrzebne formy silikonowe np. marki EcoFlores, które nadadzą świeczce idealnych kształtów. Oprócz foremek zaopatrz się w wosk, knoty oraz blaszki. Zamiast kupować nową parafinę czy wosk możesz wykorzystać stare świeczki. Przydadzą się również barwniki oraz np. laski cynamonu, czy ziarenka kawy. Dzięki takim dodatkom, świeczki będę miały różne kolory i aromatyczny zapach.

Gdy już wszystko przygotujesz, zacznij od rozgrzewania na małym ogniu wosku. W trakcie grzania, możesz dodać wybrany barwnik. By dzieci miały większą frajdę z zabawy, przygotuj kilka kolorów wosku, w ten sposób powstanie np. tęczowa świeczka. Natomiast gdy świeczki przestygną, wyjmij je delikatnie z foremek i pozwól uwolnić dziecięcą wyobraźnię. Dzieci mogą je malować w dowolnych barwach specjalnymi farbami bądź przyozdobić świeczki kolorowymi wstążkami. Proste, prawda?

Pachnące mydełka

Nic tak nie cieszy, jak własnoręcznie wykonana rzecz. Mydełko w kształcie rekina, a może świątecznej choinki? Razem z dziećmi przygotuj kilka odmiennych foremek, bazę glicerynową lub gotową bazę mydlaną oraz ulubione dodatki. Jedyne co musisz zrobić to podgrzać i następnie rozpuścić gotową bazę. Dalej wlej ją do wybranych foremek. Dobrym dodatkiem będą olejki zapachowe. Sprawią, że domowe mydełko będzie kusiło kwiatową, czy owocową wonią. Z takimi mydełkami twoje dzieci z pewnością polubią codzienną higienę!

Gipsowe magnesy

Innym ciekawym pomysłem na kreatywne popołudnie jest tworzenie odlewów gipsowych. Przygotuj gips ceramiczny EcoFlores, następnie wymieszaj go z wodą. Masa gipsowa jest już gotowa! Teraz wystarczy, że przelejesz ją do wybranych foremek i poczekasz aż zastygnie. Niedługo potem gipsowe odlewy są gotowe do twórczego przyozdabiania. Wykorzystaj stare magnesy. Klejem na gorąco przyklej je do lewej strony gipsowego odlewu i razem z dziećmi ciesz się nowymi ozdobami na lodówkę.