Włosy na rękach – jak się ich pozbyć?

Włosy na rękach – jak się ich pozbyć?

Niezależnie od tego, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, włosy na rękach mogą stanowić źródło Twojego kompleksu. Być może są zbyt ciemne? Jest ich za dużo? Przeszkadzają Ci w codziennym życiu? Wyjątkowo kłopotliwe są dla Ciebie włosy na dłoniach, które źle współgrają z obrączką, czy innymi ozdobami? W końcu chcesz poddać się trendowi na maksymalne ograniczenie owłosienia ciała? Możesz to zrobić bez jakichkolwiek komplikacji i uczucia zawodu, czytając kilka naszych rad.
Istnieje kilka sprawdzonych, bezbolesnych, po prostu dobrych sposobów depilacji. Jak powinna wyglądać depilacja rąk?

Gdy nie przeszkadza nam ilość ani kolor włosów wyrastających nam na rękach, możemy sięgnąć po nożyczki. Skrócenie i uporządkowanie włosów do odpowiedniej długości da nam oczekiwany efekt. Nożyczki w domu ma właściwie każdy, dlatego nie powinno być większych problemów z wykonaniem tego minizabiegu. To również najlżejsza i wiążąca się z najmniejszą ingerencją metoda.

Skrócić włosy możesz również za pomocą maszynki, tej samej, jakiej używasz do regulacji kształtu fryzury. To bardzo szybka metoda, która pozwoli uzyskać odpowiednią długość włosów i ich poziom uporządkowania. Pamiętaj jednak, by utrzymywać urządzenie na tej samej wysokości (w celu uzyskania najlepszego efektu końcowego). Warto zrobić próbę na wybranym (najlepiej niewidocznym) obszarze ręki. W ten sposób zdecydujemy się, metodą prób i błędów, widząc końcowy efekt, najlepszą długość włosów. Lepiej przyciąć włosy do krótszej długości, by dać im więcej czasu na odrośnięcie.

Inny sposób to użycie kremu do depilacji. Metoda ta należy do grupy innych technik, w tym metody cukrowej, które uznajemy za bezbolesne metody depilacji. To idealny sposób dla Ciebie, jeśli chcesz się pozbyć wszystkich włosów z rąk. Jest wyjątkowo prosta dla każdego! Wystarczy nałożyć cienką warstwę kremu na dłonie, odczekać wskazany na opakowaniu preparatu czas (zazwyczaj około pięć minut) i specjalną szpachelką usunąć włosy. Na koniec myjemy dokładnie ręce/dłonie. Jeśli chcesz pozbyć się tylko części swoich włosów, pozostaw po prostu kosmetyk na połowę krótszy czas niż wskazuje instrukcja. Przed zastosowaniem kremu na całych rękach, warto zrobić próbę jego skuteczności i właściwości uczulających na fragmencie skóry rąk. Jeśli mamy skórę wrażliwą, wybieramy łagodniejsze preparaty przeznaczone właśnie do tego typu skóry.

Można również ogolić skórę rąk, jednak raczej nie polecamy tej metody. Podczas odrastania włosków, po jej wykonaniu, mają one tendencję do wrastania. Niekiedy są grubsze i ciemniejsze (nawet jeśli to subiektywne odczucie, łączy się ono z samymi niedogodnościami). Wyjątkowo niesympatycznym przeżyciem jest iść z kimś ramię w ramię i czuć ukłucia wyrastających, twardych włosków na swoich dłoniach. Całkowite przekreślenie skuteczności tej metody stanowi również fakt bardzo krótkiego utrzymywania się jej efektów.