Z celebrytką będzie Ci do twarzy

Z celebrytką będzie Ci do twarzy

Celebrytki zawojowały nasze ulice i noszone są od rana do wieczora przez wszystkie pokolenia od szczawików do seniorów. Zostały wylansowane przez gwiazdy, które po prostu straciły dla nich głowę, stąd też celebrytki nazywa się również naszyjnikami gwiazd.

Trudno się nie zakochać w tej biżuterii. Jej minimalizm sprawia, że pasuje do wszystkiego i na każdą okazję. Choć niesłychanie skromna, ot taki mieniący się drobiazg zawieszony na szyi, jest powalająco szykowna. Oznacza też pewien rodzaj wrażliwości estetycznej i otwarcie na nowe horyzonty. Celebrytki to powiew świeżości z nutką rebelii, czyli młodzieńczy entuzjazm dla każdego.

Klasyczna celebrytka składa się z łańcuszka i zawieszonej na nim jednej albo nawet kilku blaszek. Każda blaszka, która jest niesłychanie delikatna i waży mniej niż piórko, niesie ze sobą mocne przesłanie. Jest to tajemny język, którego tak naprawdę nie trzeba się uczyć, bo odnosi się do ogólne znanych w naszej kulturze symboli.

Po jakie kształty sięgamy najczęściej i co one oznaczają?

  • Kółeczko z dziurką i kółeczko pełne – to bez wątpienia wzór numer jeden, jeżeli chodzi o popularność. Kółeczka pasują każdemu zarówno w robocie, jak i w domu. Kółko to kształt magiczny oznaczający doskonałość, do której dążymy, Blaszka w kształcie kółeczka może być opatrzona grawerem z ważną dla nas datą, imieniem czy przesłaniem, którym kierujemy się w naszym życiu.

  • Serduszko – tu nic nie trzeba tłumaczyć, bo nawet dziecko wie, że serce symbolizuje sferę uczuć. Serduszko wybierają osoby, które wierzą, że światem tak naprawdę rządzą uczucia, a nie chłodne wyrachowanie. Serce oznacza wierność, stałość, przyjaźń i szczerość ponad wszystko. Piękny znak, który będzie zmieniał swoje znaczenie zależnie od osoby, która go nosi. Pasuje każdemu.

  • Żyletka – ten wzór nieodmiennie przyciąga wzrok. Połyskująca blaszka w kształcie żyletki wybierana jest przez osoby o umyśle ostrym jak żyleta, bezkompromisowe i odważne. Lekko ekstrawagancka, oznacza niespokojnego ducha, który zna swoją wartość i chce się wyróżnić. Odważny znak, który wzbudza respekt, ale z nutką sympatii.

  • Słonik – i znak i talizman, który przemawia do wszystkich. Słodki słonik symbolizuje szczęście, mądrość i władzę. Zapewnia pomyślność i ma za zadanie chronić przed niepowodzeniem.

To tylko niektóre z dostępnych wzorów i z pewnością wybór odpowiedniego naszyjnika będzie wymagał chwili namysłu. Zrób coś dla siebie i zrób to już dziś, mając na uwadze, że zawsze warto popracować nad swoim stylem. Celebrytki zdają się potwierdzać starą prawdę, że styl minimalistyczny pasuje wszędzie i każdemu, jest uniwersalny i ponadczasowy. Bez wątpienia moda na celebrytki, która jest obecnie rozgrzana do czerwoności, zostanie z nami na długo.