Gdzie kupować gry na PlayStation?

Gdzie kupować gry na PlayStation?

Czasami do konsoli dodawane jest w pakiecie kilka gier, natomiast, ogółem mówiąc, większość gier będzie trzeba dokupić osobno. Użytkownicy nie są w tym aspekcie skazani na tylko jeden sklep, a wręcz przeciwnie, mają spory wybór.

Jest kilka miejsc, w których można to zrobić – różnią się one między innymi cenami, ale też stopniem bezpieczeństwa, możliwością dokonania zwrotu i nie tylko. W tym artykule chcielibyśmy wskazać kilka najlepszych miejsc do zakupu kluczy konkretnie w odniesieniu do konsol Sony, czyli różnych modeli PlayStation. Zapraszamy!

PlayStation Store – najpewniejsze miejsce do zakupu kluczy

Bez wątpienia najpewniejszym miejsce do zakupu kluczy na konsole Sony jest PlayStation Store, czyli oficjalny sklep marki. Znajdują się w nim praktycznie wszystkie tytuły, które są w danej chwili dostępne na daną konsolę, a dodatkowo także szereg innych produktów powiązanych z konsolą (m.in. subskrypcja usługi PlayStation Plus).

Zakupów w tym sklepie można dokonywać na przykład poprzez jego stronę internetową, ale aplikacja PS Store jest też domyślnie zainstalowana na każdej konsoli, dzięki czemu można wygodnie kupować kolejne tytuły bez ruszania się z kanapy. Gry są podzielone na różne kategorie, dzięki czemu poruszanie się po sklepie jest szybkie i bezproblemowe.

Zakup gier z PS Store to bez wątpienia bezpieczne rozwiązanie, ponieważ mamy w takim przypadku pewność, że na pewno klucze gier nie pochodzą z kradzieży czy innych niepewnych źródeł i zakup przebiegnie w pełni zgodnie z prawem. Dodatkowo, w PS Store regularnie pojawiają się różne promocje oraz wyprzedaże, które pozwalają zakupić nowsze lub starsze tytuły w bardzo atrakcyjnych cenach.

Wystarczy być cierpliwym i uważnie „polować” na pożądane tytuły, a jest spora szansa, że prędzej czy później uda się wyłapać ciekawą okazję. Zwłaszcza podczas którejś z większych przecen, podczas których obniżane są ceny dziesiątek różnych tytułów.

Skąd jeszcze można kupić klucze do gier na PlayStation?

Gry na konsole Sony są także sprzedawane w wielu różnych sklepach z elektroniką, zarówno w wersjach cyfrowych, jak i pudełkowych. Jeśli jest to autoryzowany sklep, nie trzeba się obawiać o autentyczność i rzetelność klucza.

Nieco większe obawy można mieć w przypadku kupowania kluczy na portalach aukcyjnych lub specjalnych portali, na których sami gracze mogą wystawiać klucze na sprzedaż. W takich przypadkach najlepiej zachować większą ostrożność i dobrze zweryfikować, czy dany portal lub osoba jest godna zaufania. Można w ten sposób uniknąć wielu niepotrzebnych, stresujących negatywnych konsekwencji.