Koreańskie sposoby na idealną cerę

Koreańskie sposoby na idealną cerę

Koreanki znane są ze swojej nieskazitelnej cery. Matki już od urodzenia wpajają swoim córkom wiedzę co jeść, jakie kosmetyki do pielęgnacji wybrać i jakie zabiegi pielęgnacyjne stosować, aby ich cera była piękna. Techniki te powoli docierają również do nas. Oto kilka sprawdzonych koreańskich sposobów.

Masaż twarzy pod prysznicem

W Korei zabieg masażu twarzy jest czymś tak powszechnie dostępnym i niedrogim jak u nas manicure. Praktycznie na każdym rogu możemy znaleźć salon oferujący tę usługę.

Taki masaż możesz jednak wykonać sama w domu. Najlepiej pod prysznicem, gdzie dodatkowym czynnikiem zwiększającym jego efekty będzie para wodna. Masaż wykonuj stosując okrężne ruchy oraz lekkie uciskanie. Zacznij od czoła, następnie przejdź do policzków aż po szczękę. Masaż poprawi krążenie. Dodatkowe korzyści przyniesie użycie olejku do oczyszczania, który dodatkowo nawilży skórę.

Złuszczanie martwego naskórka

Jednym z tradycyjnych zabiegów stosowanych w Korei jest złuszczanie martwego naskórka za pomocą myjki zamoczonej w gorącej wodzie. Zabieg ten stosują zazwyczaj starsze panie. Młodsze korzystają z masek węglowych w płachcie, które usuwają zanieczyszczenia oraz delikatnie złuszczają. Zabieg ten wykonują regularnie 2 razy w tygodniu.

Esencje

Współczesne Koreanki uważają, że kluczem do pielęgnacji są esencje do twarzy. Esencja jest łagodnym roztworem, który odżywia i nawilża skórę, zaraz po jej oczyszczeniu. Nie myl jej jednak z tonikiem – to dwa różne kosmetyki. Po nałożeniu esencji, przychodzi pora na serum, a następnie, dla uzyskania maksymalnego nawilżenia i elastyczności – krem nawilżający.

Maska na noc

Podczas snu Twoja skóra regeneruje się. Dlatego jest to najlepszy czas na dawkę maksymalnego nawilżenia i odżywienia. Nałóż na twarz maskę intensywnie nawilżającą na noc, a kiedy się obudzisz znikną z niej wszelkie ślady zmęczenia.

Ampułka na ratunek skórze

Czasami podstawowa pielęgnacja to za mało i Twoja cera potrzebuje dodatkowej pomocy. Użyj specjalnych kuracji w ampułkach. Każda ampułka zawiera skoncentrowaną dawkę aktywnych składników, które pomagają zregenerować skórę. Kurację taką przeprowadza się zazwyczaj raz na pół roku. Opakowanie zawiera tyle sztuk ampułek, ile dni powinna trwać kuracja.

Herbata jęczmienna

Lekko orzechowy smak jest cechą charakterystyczną herbaty jęczmiennej. W Korei podawana jest już małym dzieciom aby wzmocnić ich skórę oraz ogólne samopoczucie. Herbata jęczmienna jest bogata w przeciwutleniacze i oprócz wpływu na kondycję skóry może także regulować ciśnienie krwi. Wpłynie zatem korzystnie nie tylko na kondycję Twojej cery, ale również na Twoje zdrowie.