Sprzątanie biur Wrocław to coraz popularniejsza usługa

Sprzątanie biur Wrocław to coraz popularniejsza usługa

Sprzątanie biur Wrocław to coraz popularniejsza usługa, na którą decydują się przedsiębiorcy. Dzieje się tak, ponieważ obecnie zatrudnianie sprzątaczki na etat jest po prostu nieopłacalne. Co więcej, w biurze musi panować porządek, więc pozostają dwa wyjścia: zatrudnienie firmy sprzątającej lub przekazanie tego obowiązku pracownikom. Co jest lepsze?

Sprzątanie biur

Kilkanaście lat temu, całkowicie normalną praktyką było to, że pracownicy sprzątali swoje miejsce pracy. Z jednej strony jest to dobra praktyka, ponieważ pracownicy, którzy sami po sobie sprzątają, bardziej szanują otoczenie i starają się je na bieżąco utrzymywać w należytym stanie. Jednakże w myśl polskiego prawa, to sam pracodawca ma obowiązek zadbać o czystość, w miejscu, w którym pracują pracownicy.

Często jednak można spotkać się z sytuacją, w której regulamin zakładu pracy określa prawa i obowiązki pracownika. Wśród nich można spotkać zapis informujący o konieczności sprzątania stanowiska pracy. Niemniej, jednak jeśli znajduje on się w regulaminie, to pracownicy będą sprzątać biuro w czasie swojej pracy, a nie po godzinach. Przez ten drobny fakt okazuje się, że wcale nie jest to dobre rozwiązanie.

Firma sprzątająca czy pracownik?

Przede wszystkim w momencie, w którym biuro sprzątane jest przez pracowników, to jak gdyby przepada ich czas pracy, w którym mogliby zajmować się standardowymi zadaniami. W momencie, w którym pozostało niewiele czasu do oddania projektu, to ostatnią rzeczą, o którą myślą pracownicy jest sprzątanie. Co więcej, może tak się zdarzyć, że czas pracy pracowników nad danym projektem jest więcej wart niż, gdyby mieli sprzątać biuro. Wtedy bardzo dobrym rozwiązaniem jest zatrudnienie firmy sprzątającej.

Jej praca w zakresie sprzątania jest na dużo wyższym poziomie niż zwykłych pracowników. Wiąże się to z faktem, że przechodzą oni liczne szkolenia, które powodują, iż sprzątanie jest efektywne i szybkie. Co więcej, firma sprzątająca posiada swój własny sprzęt, który zazwyczaj jest niedostępny dla zwykłych konsumentów.

Ważną zaletą firmy sprzątającej jest fakt, że może ona wykonywać swoją pracę poza godzinami pracy biura. To znaczy, wykonuje ona usługę, gdy w biurze nie ma żadnych pracowników, a więc nie przeszkadza sobie z nimi wzajemnie.

Sprzątanie biur Wrocław – Moppy?

Jednym z liderów na rynku sprzątającym we Wrocławiu jest firma Moppy. Co więcej, działa ona z powodzeniem w Krakowie oraz Poznaniu. Przez lata działalności zdobyła ona wystarczające doświadczenie, które pozwala jej na skuteczne i szybkie działanie. Warto też wspomnieć, że sprzątanie biura można zamówić w całości przez internet. Jeśli myślisz o zamówieniu usługi sprzątanie biur Wrocław, to wybierz Moppy.