Konkursy w Świecie Sieci

Konkursy w Świecie Sieci

Konkursy internetowe są rodzajem przyrzeczenia publicznego w których można ubiegać się o nagrodę za najlepszą czynność lub rezultat. W dzisiejszych czasach nie są one dla nas czymś nowym. Na co dzień spotykamy się z ogłaszanymi konkursami np. na portalach społecznościowych czy przypadkowych stronach.

W konkursach internetowych może wziąć udział każdy kto się do niego zgłosi, warunek by wygrać zazwyczaj jest zawsze taki sam. Musimy spełnić wymogi organizatora bądź jakieś zadania na przykład udostępnienie produktu na swoim profilu.

Dlaczego warto brać udziały w konkursach internetowych ?

A no dla tego że szansę na wygraną są równe i nie ma w tym lepszych czy gorszych uczestników. Każdy kto bierze udział może liczyć na wygraną. Zasady wyboru zwycięzcy musi być według zasad ogłoszonych publicznie. Zwycięzcę może wybrać sam organizator, osoba do tego upoważniona bądź grupa ludzi która przeprowadzi weryfikacje czy osobą spełniła wszystkie następujące zadania związane z zasadami konkursu.

Wydanie nagrody za zdobycie wygranej także musi być przyznane według ustalonych reguł podanych przez organizatora na samym początku. Czyli osoba która organizuje konkurs musi wywiązać się z obowiązku przyznania zwycięzcy nagrody w czasie którym sama określiła. Nagrody mogą mieć charakter materialny bądź nie materialny.

Zazwyczaj jest tak że zwycięzca jest jeden, czyli LIDER, ale zdarzają się konkursy internetowe gdzie można zdobyć nagrodę za zajęcie I, II czy III miejsca. Nie jest to jednak dopuszczalne pod względem prawnym ponieważ osoba wygrana może poczuć urazę za nie docenienie go w sposób szczególny, a sam organizator może zostać uznany za oszusta który uchyla się od wybrania najlepszej osoby.

Musimy sobie jednak zdawać sprawę z tego że w dzisiejszych czasach jakich żyjemy nie każdy jest szczery i nie każdemu można ufać. Wiadomo jeśli napotkamy się na oszustów którzy jeszcze nie daj bóg naciągną nas na jakiekolwiek koszty bądź konsekwencje związane z udziałem w danym konkursie internetowym, możemy wystąpić przeciwko danej osobie na drogę sądową.

Nie możliwe ?

A jednak. Konkurs jest wpisany w kodeks cywilny jako Przyrzeczenie publiczne, dlatego też jeśli zostaniemy na tak zwanym lodzie możemy z łatwością podać tą osobę do sądu a sprawa najprawdopodobniej będzie po naszej stronie.

Mam nadzieję że do każdego z nas uśmiecha się szczęście i biorąc udział w konkursach los przyniesie nam niesamowite nagrody bądź wyróżnienia za naszą czasem bardzo ciężką pracę.

Pozdrawiam i życzę powodzenia !