Leasing samochodu – warto?

Leasing samochodu – warto?

Wielu przedsiębiorców w momencie podjęcia decyzji o zakupie samochodu firmowego, zastanawia się nad możliwością i metodą sfinansowania takiej inwestycji, zwłaszcza w kontekście leasingu który wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem. Trzeba przyznać, iż z roku na rok wspomniany leasing zyskuje na popularności, co zresztą nie powinno stanowić żadnego większego zaskoczenia, zwłaszcza gdy spojrzymy na możliwości jakie w tym aspekcie generuje.

Co sprawia, iż stawiamy na leasing?

Jednym z podstawowych oraz najważniejszych argumentów, dla których decydujemy się postawić na taką metodę finansowania stosowaną zwłaszcza przez firmy, jest fakt iż staje się ona dla nas niejednokrotnie znacznie korzystniejszym rozwiązaniem niż wzięcie kredytu w banku. Zyskujemy dzięki temu dostęp do samochodu przez okres trwania umowy leasingowej, płacąc co miesiąc odpowiednie w tym aspekcie raty. Pewnie, że leasing się opłaca a co za tym idzie jest to rozwiązanie nader atrakcyjne w kontekście minimalizowania kosztów związanych z prowadzoną przez nas działalnością. Dodatkowo po skończeniu umowy leasingowej możemy zdecydować się na pozyskanie dotychczasowego pojazdu co zresztą oferują nie tylko banki ale również inne firmy umożliwiające nam skorzystanie z leasingu.

W przypadku leasingu nie musimy martwić się serwisowanie auta, czy też liczyć się z koniecznością optymalizacji podatkowej, gdyż dzięki niemu zyskujemy ją w adekwatnej do tego postaci.

Dlaczego uważamy, iż leasing jest znacznie ciekawszym rozwiązaniem niż wzięcie kredytu?

Z jakiego powodu uważamy, iż leasing samochodowy jest znacznie ciekawszym rozwiązaniem niż wzięcie kredytu? Ponieważ w gruncie rzeczy pozwala nam na dużo mniejsze ryzyko związane z potrzebą pozyskania kapitału na taki właśnie cel, niekiedy leasing staje się czymś dużo bardziej korzystniejszym w kontekście jego swoistego przeznaczenia. Nie musimy liczyć się z kosztami kredytu, oprocentowaniem czy też prowizjami, także sytuacją kiedy same raty staną się dla nas zbyt dużym obciążeniem. W przypadku gdy wybieramy leasing, a tym samym przestaniemy wywiązywać się z warunków umowy, samochód bez żadnych dodatkowych konsekwencji wraca do jego prawnego właściciela.