Zaburzenia psychiczne rehabilitacja

Cyklotymia jest przekazywana, jak małe zaburzenie psychiczne, określane także jako stan depresyjny, który jednak zwykle nie wymaga leczenie farmakologicznego. Cyklotymia często porównywalna jest do dystymii, jednak oba schorzenia psychicznie dość dużo się od siebie różnią.

Zaburzenie psychiczne W poniższym artykule skupimy się na określonym zaprezentowaniu, czym jest wprowadzona anomalia psychiczna. Zaczynając zatem z początku, cyklotymia jest zaburzeniem psychicznym. Potrafi być elementem idącym do powstania choroby afektywnej dwubiegunowej. Jej rozpoznanie jest dodatkowe zwykle w wczesnej a trzeciej części bycia człowieka, godzi się zazwyczaj z nadużywaniem alkoholu oraz zmierza do całej destabilizacji w utrzymaniu społecznym.

Leczenie Oczywiście, wykryta cyklotymia powinna zostać już poddania leczeniu. Jednak, jak wspomniano wcześniej, nie będzie wówczas stricte leczenie farmakologiczne, zbliżone do rodzaju leczenia depresji, bowiem podawane leki będą zawierały głównie zadanie stabilizujące nastrój, a dopełnieniem działania będzie psychoterapia.

Fazy Zapadnięcie na cyklotymię wyróżnia się uciążliwymi zmianami nastroju. Można ją wydać na dwie fazy:

Faza subdepresji, na jaką produkują się: abulia, czyli problem z podejmowaniem decyzji, apatia, spadek libido oraz permanentne zmęczenie i problemy z koncentracją, zaburzenia łaknienia, bezsenność, ciągłe poczucie pustki, smutku i minusie wsparcia, nieumiejętność odczuwania przyjemności, zaniedbywanie się, brak energii, pesymistyczne wiedzy i wycofanie społeczne. Faza hipomanii, czyli dobry stan, wesołość, euforia, wysoka samoocena i pewność siebie, wzmożony popęd seksualny, pobudzenie psychoruchowe i zmniejszone zapotrzebowanie na odpoczynek, gonitwa myśli, słowotok, spadek zdolności analitycznego myślenia, problemy z uwagą uwagi, siła i wrogość, poczucie mocy i entuzjazm, podejmowanie ryzykownych zachowań, urojenia.

Choroba ta wciąż pojawia się u kobiet, które odpowiadają na dwubiegunowość. Poza tym wpływ pamiętają jeszcze takie czynniki jak wysoki stopień kortyzolu, niski poziom serotoniny, kiedy również też stresujące sytuacje. Również znacznie znaczący nacisk są jeszcze wykształcenie i środowisko, w jakiej używają potencjalnie chorujące osoby.