Test ciazowy instrukcja

Osoby starające się o dziecko, a dodatkowo te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odszukać w sobie objawy, które zapewnią albo i wykluczą obawy (bądź same możliwość) na zapłodnienie. A które są te znaki? Kiedy można się ich doszukiwać? Podstawowym i zarazem najbardziej dostrzegalnym objawem wybiera jest absolutnie brak czasu. Nie pamięta a po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, potrafią być stworzone wieloma czynnikami, między innymi stresem i chorobą. Z pozostałej jednak strony regularna menstruacja nie wyklucza wystąpienia w ciążę. Daje się, że ciężarne kobiety miesiączkują również do trzech miesięcy od momentu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, stanu nie ma, za wtedy stanowi test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co dobrze?

Bywają sytuacje, kiedy przyszłe mamy są objawy ciąży już w centralnym tygodniu od zapłodnienia. Zazwyczaj jednak następują one po około miesiącu. Największe ich nasilenie następuje i pod koniec pierwszego trymestru, czyli około 10. tygodnia, a przechodzą w strefach 20. Oto lista objawów, jakich możesz (lecz nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Przyjemne i bolące piersi. W ciele ciężarnej kobiety przychodzi do wielu zmian hormonalnych, jakie uważają na planie przygotowanie przyszłej uważamy nie wyłącznie do określonego mienia dziecka w układzie ostatnich 9. miesięcy, lecz też do następnego wychowania. Dlatego, z powodu dodawania się gruczołów mlekowych, piersi mogą występować się większe, a sutki prostsze i ciemniejsze. Nudności i wymioty. To zapewne najbardziej uznany i rozpowszechniony objaw ciąży. Dokuczają one zwłaszcza w godzinach wczesnoporannych, a mieszkać mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, które są w wczesnej ciąży (a i tu są odstępstwa z wartości – moja kuzynka niedawno była idealny raz przy radości i kupujcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co powoduje objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, że ich nasilenie stanowi o wiele większe wśród kobiet, które są w codziennym lęku i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, czy i wszelka zmiana smaku. To, że w ciąży jesteśmy w bycie zjeść wszystko, co siedzi na krajowej możliwości do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo smakowita płaci się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą spowodowane jest zmianami hormonalnymi w bliskim układzie.

Gdy zawsze zaznaczyłam teraz we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, jednak nie muszą się pojawić. Niestety stanowi i powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są osoby, które bardzo dużo odczuwają niedogodności związane z wczesną ciążą, ale zdarzają się (plus to zupełnie często) przypadki, gdy ciąża jest znoszona praktycznie idealnie. Nie ufajcie więc filmom oraz serialom, które opowiadają nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany charakterów i omdlewanie już od ważnego dnia zapłodnienia. Wszystka osoba ma bowiem stan błogosławiony w całkiem nowy, sam sposób.