Komputeryzacja swiata

Często możemy dostrzec w handlach wyposażenie stanowiska kasjera w skóry nowoczesnego komputera - nierzadko z dotykowym ekranem - oraz drukarki fiskalnej i ekologicznego bądź wkomponowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie podejścia najczęściej wręcza się w dorosłych marketach i sklepach przylegających do budowy sklepów.

Jest w nich wiele asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, i jedne produkty równie przeważnie są sprzedawane, jak również zajmowane. Dlatego też jest potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz spełniania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go ponad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zazwyczaj jednak ta komputeryzacja jest chciana. Przykładowo, kiedy jesteśmy do rezygnowania z niskim sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo charakterystycznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W formy gdy jednorazowo zamawiamy kilka czy kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie i jeżeli rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. To wystarczy asortyment wydać na parę lub kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z cenami na jakimś konkretnym produkcie. W pozycji gdyby tego zestawu jest niemało, nie jest przy tym wielu pracy, i chętnie jest upilnować wszelkie kolei w zakresie ceny czy ilości artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik spełnia określony poziom dochodów, więc musi wykorzystywać tego urządzenia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i korzystania jej przy każdej transakcji, jest szeroki wybór co do rodzaju kasy. W sukcesie małego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, jaki nie posiada zbyt dużo funkcji, natomiast jest równy w obsłudze. Możemy z głowy założyć, iż są to kryteria najistotniejsze dla nas w sukcesie zakupu kasy i że przez długi pora nie ulegną one zmianie.